Na istanbulském letišti budou obsluhovat doplňování paliva pomocí tabletů

23.9.2019

Letiště Istanbul       Na novém istanbulském letišti zefektivní odbavení letadel díky systému automatizovaného doplňování paliva ovládanému protřednictvím tabletů. 

Doplňování paliva je z časového hlediska významnou položkou při odbavování letadel na vytížených dopravních letištích. Handlingová společnost İGA Airport Fuel Services používá pro doplňování paliva technologii, která pokrývá celou odbavovací plochu o 6,5 milionech metrů čtverečních. Oproti tankování z běžných cisteren je tento systém výrazně rychlejší a přesnější. K jeho obsluze nyní İGA vybavila svou flotilu 60 cisteren na letišti Istanbul tablety Getac F110, jejichž prostřednictvím jsou cisterny kdekoliv na odbavovací ploše propojeny s centrálním řídícím systémem.

Obsluha cisterny po přistavení k letadlu stroj připojí k palivovým čerpadlům instalovaným pod odbavovací plochou a zároveň se prostřednictvím tabletu se 4G konektivitou propojí s ústředním terminálem, který letoun automaticky naplní přesně stanoveným množstvím paliva. Celý systém přistavování vozidel k přistanuvším letadlům i samotné tankování tak funguje výrazně efektivněji, než tomu bylo dosud. A byť podle leteckého práva nesmí tankování začít dřív, než poslední cestující opustí palubu letounu, centralizované a automatizované doplňování paliva přispívá k tomu, aby bylo možné letoun odbavit co nejdříve. 

Padesát z šedesáti cisteren handlingové společnosti pracuje na elektrický pohon. Tablet proto umožňuje kromě procesu tankování sledovat i stav nabití baterií cisterny v reálném čase. Displej je navržen tak, aby z něj šlo odečítat za všech představitelných podmínek včetně přímého slunečního světla nebo deště. Plně odolný tablet vydrží i prašné prostředí, nevadí mu voda ani silné vibrace. 

Letiště Istanbul bylo otevřeno v dubnu letošního roku s ambicí stát se největším uzlem letecké dopravy na světě. Po dokončení v roce 2027 bude sestávat ze šesti vzletových a přistávacích drah a čtyř terminálů. Jeho kapacita až 200 milionů odbavených cestujících ročně činí bezmála dvojnásobek počtu pasažérů, jež odbaví nejrušnější letiště současnosti Hartsfield-Jackson Atlanta International. 

Inovace při odbavení letadel jsou tedy pro nové istanbulské letiště nezbytností. Při plném vytížení letiště bude vzlétat či přistávat jedno letadlo každou minutu, denně by jich tu měli odbavit kolem 700, což vyžaduje maximální efektivitu při jejich odbavování.  

-fr-

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Aktuality > Letecká doprava > Na istanbulském letišti budou obsluhovat doplňování paliva pomocí tabletů
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
.

Kurz VFR zahraniční lety


Všechny kurzy a exkurze FR zde. 

Novinka: L-410

Novinka: Hloubkaři


Pod palbou hloubkařů - novinka v e-shopu.

Soutěž:Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 20.10.1934 se stalo...
20.10.1934
Ze základny v Mildenhallu odstartovali účastníci proslulého MacRobertson Air Race k letu do australského Melbourne. Vítězem se stala nakonec posádka C. W. A. Scott a Tom Campbell Black s letounem DH. 88 Comet "Grosvenor House".
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345