Na „Ruzyň“ pouze s angličtinou

30.1.2022

Horká novinka, která se chystá vstoupit v platnost od 24.2.2022, přišla z nařízení EASA (Easy Access Rulse for Standardised Europiean Rules of the Air, SERA, číslo 14015).

Byla zveřejněna včera 29.1.2022 a stanovuje nové podmínky pro vstup do vzdušného prostoru Praha Ruzyně. Konkrétně se jedná o to, že od výše uvedeného data, bude možné komunikovat s Ruzyně Tower pouze v anglickém jazyce!

provoz_na_dráze_letiště_praha.jpg

Proč se tak děje? Příčina, jak jsem zmínil na začátku, není u ŘLP, ale u EASA, která definovala platnost tohoto předpisu pro letiště s větším počtem IFR letů za rok, než je 50 tisíc. Což je v naší zemi platné právě jen pro letiště Ruzyně. Netýká se to tedy například Karlových Varů, Brna, či Ostravy a dalších větších letišť.

1.jpg

Je to celkem zásadní informace pro všechny naše vzduchoplavce, kteří si chtějí užít přílet jako piloti dopravních letadel, ale bez znalosti anglického jazyka. Máte tedy poslední šanci, než předpis vstoupí v platnost a nebo je to motivace, proč se doučit anglický jazyk. Prozatím, co je dobré zmínit je to, že služba Approche letiště Praha Ruzyně, bude i nadále dvojjazyčná, tedy česko-anglická.

Nevěště hlavu, své znalosti angličtiny si můžete, mimo jiné, zlepšit buď za pomocí VFR aplikace, kterou nabízíme na našem webu, nebo v rámci kurzů angličtiny, které například pravidelně organizuje firma FlyCzech

 

Autor: Tomáš Zach

tomas.zach@flying-revue.cz

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Na „Ruzyň“ pouze s angličtinou
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 25.07.1919 se stalo...
25.07.1919
Holandský letecký průkopník van den Schkrouff provedl s dvouplošníkem Voisin první vzlet v carském Rusku.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »