Nad vltavskou kaskádou

21.12.2014

Je těžké být Čechem a nemilovat naši krásnou zemi, obzvláště když jste obdařeni darem moci vidět ji z výšky z kabiny letadla ve všech jejích podobách. A stejně tak je těžké být lhostejný ke změnám, které se tam dole dějí a které jsou z výšky vidět lépe než odjinud.

Naše dnešní dobrodružství začalo v okamžiku, kdy jsme byli redakcí časopisu Flying revue požádáni o spolupráci při realizaci článku o jízdě s novým Subaru po silnici č. 105, vinoucí se českými lesy, luhy a háji směrem od Prahy na České Budějovice. Ale možná vše začalo již podstatně dříve, když jsem se rozhodl splnit svůj celoživotní sen, koupit si letadlo a vybavit ho spolehlivým motorem Subaru EA81. Protože právě tahle značka nás vlastně dala dohromady. A tak teď stojíme s mojí manželkou, kopilotkou a fotografkou v jedné osobě, na letišti v Benešově a čekáme, co si na nás ti kluci vymyslí.

Jak to vlastně začalo

Od klukovských let jsem se točil kolem letadel na letišti Točná a systematicky pracoval na možnosti udělat si pilotní průkaz. Jenomže čas normalizace zhatil nejen všechny plány na dokončení studia medicíny, ale snad ještě hůř, i sen o vlastních křídlech. Následovala dvouletá vojna, povolání řidiče MHD, pak další maturita na SPŠ strojní v Rychnově nad Kněžnou, tříletý speciální kurz diagnostiky automobilů a v roce 1988 otevření vlastní autodílny v Černošicích, kterou vedu dodnes. A se změnami po roce 1989 přišla konečně i možnost splnit si ten největší sen, o létání. Z mnoha důvodů jsem zvolil ultralehké létání, přestože v současné době už mám i PPL a létání s „velkými“ éry má prostě něco do sebe.

.

CIDNA 2019: Doma

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

Novinka:

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 23.09.1913 se stalo...
23.09.1913
Roland Garros provedl první přelet Středozemního moře. Trasu z Saint-Raphaelu do Bizerty dlouhou 729 km proletěl za 7 hodin a 53 minut.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345