Navigační pohár poprvé v Karlových Varech

26.5.2021

Trochu netradičně byl v letošním roce zahájen Navigační pohár Petra Tučka pořádaný LAA ČR.

img_0626.jpg

V sobotu 15. května byla první soutěž pořádána na mezinárodním letišti Karlovy Vary. Letiště si touto akcí připomnělo devadesáté výročí od první pravidelné letecké linky vypravené z Karlových Varů přes Mariánské Lázně do Prahy. Navigační pohár Petra Tučka byl spojen s prvním ročníkem Memoriálu Františka Malkovského, který pořádalo letiště společně se Spolkem přátel karlovarského letiště pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje ing. Petra Kulhánka.

img_0687.jpg

banner_do_clanku_fr_special_b_meteo.jpg

Sobotní letecké soutěže se zúčastnilo 21 posádek z celé republiky. Posádky i pořadatelé se museli vypořádat s přísnými epidemiologickými opatřeními – soutěž měla udělenu výjimku ministerstva zdravotnictví, na letišti bylo například pro soutěž vybudováno testovací centrum. Snahu organizátorů o uspořádání soutěže odměnilo počasí, neboť sobota byla jediným dnem v celém týdnu, kdy bylo soutěž možné uspořádat bez omezení.

img_0617.jpg

Zajímavostí soutěže bylo, že vstupní bod soutěžní trati byl uvnitř CTR, soutěžící se tak vedle přesného nalétnutí trati museli věnovat i komunikaci s řídícím letového provozu a dodržení všech pravidel řízeného letu VFR. Trať soutěže začínala severo-východně od Karlových Varů nad obcí Kyselka a pokračovala přes Klášterec nad Ohří, Kadaň, Lubenec, Toužim a končila na hranici CTR nad hradem Bečov.

img_0557.jpg

banner_300x100_darkove_predplatne_fr_2020.jpg

Výsledkové listiny jsou dostupné na na tomto odkazu. V rámci Memoriálu Františka Malkovského byly vyhodnoceny nejúspěšnější týmy soutěže podle letišť. Na první místě se umístil tým letiště Nymburk, na druhém místě se umístil Cheb a na třetím Prachatice.

 img_0702.jpg

Radek Nový

Foto archiv Spolku přátel karlovarského letiště

img_0790.jpg

kniha_eozn.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Navigační pohár poprvé v Karlových Varech