Nejtišším dopravcem, který létá do Prahy, je pro letošek British Airways

7.12.2018

Křišťálová cena pro nejtiššího dopravce na Letišti Praha. Foto: Letiště PrahaKřišťálová cena pro nejtiššího dopravce na Letišti Praha. Foto: Letiště Praha
Křišťálová cena pro nejtiššího dopravce na Letišti Praha. Foto: Letiště Praha

Letiště Václava Havla Praha    Titul Nejtišší dopravce 2018 na Letišti Václava Havla Praha získala letecká společnost British Airways. Cenu dopravci předali zástupci největšího českého letiště a městské části Prahy 6. 

V letošním ročníku soutěže Nejtišší dopravce, kterou pořádá Letiště Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6, zvítězila britská letecká společnost British Airways (BA), na druhé pozici se umístil loňský vítěz easyJet a třetí skončil polský LOT. Křišťálovou trofej vítězi předali předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř a starosta Městské části Praha 6 Ondřej Kolář během setkání zástupců letiště se starosty okolních obcí a městských částí.

Ve třináctém ročníku soutěže se o titul Nejtišší dopravce roku 2018 utkalo celkem 10 společností, které v letošním roce létaly na Letiště Václava Havla Praha nejčastěji. Jedná se o Aeroflot, Austrian Airlines, British Airways, České aerolinie, easyJet, KLM Royal Dutch Airlines, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Ryanair a Travel Service/ Smart Wings. Britská letecká společnost British Airways se stala vítězem poprvé, loňským vítězem byl easyJet, který zvítězil celkem třikrát (2017, 2011, 2006), stejně jako KLM (2016, 2014, 2008).   » Více

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, zástupci British Airways a předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř při předání ocenění. Foto: Letiště Praha Zoom gallery
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, zástupci British Airways a předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř při předání ocenění. Foto: Letiště Praha

V rámci soutěže, která si klade za cíl motivovat letecké dopravce k nasazování moderních a tišších letadel, se kromě hladiny hluku při příletu a vzletu hodnotí také dodržování letových tratí a efektivní využití sedačkové kapacity, tzn. obsazenost letadla.

Letiště Praha problém hlučnosti letecké dopravy pro obce v okolí letiště řeší dlouhodobě a tuto soutěž považují jeho zástupci za jeden z efektivních nástrojů, jak dosáhnout snížení hlučnost a tedy spokojenosti obyvatel uvedených obcí.

„Za Letiště Praha je k tomu zároveň důležité dodat, že i přes narůstající počet odbavených cestujících v posledních letech nevykazujeme stejně rychlý nárůst počtu leteckých pohybů. Svědčí to o vzrůstajícím počtu větších letadel nasazovaných na letech do Prahy a o efektivnějším využívání sedačkových kapacit, k čemuž dopravce aktivně motivujeme,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Andy Kershaw, manažer společnosti British Airways pro životní prostředí, ho doplnil: „Dlouhodobě usilujeme o snižování hluku z provozu v celé naší síti. Kromě tohoto významného ocenění od Letiště Praha, které jsme dnes získali, nasazujeme také stále častěji nová letadla z naší flotily jak na krátké, tak dlouhé tratě, což povede ještě k dalšímu zlepšení. Nově jsme například do naší flotily zařadili 35 nových letadel typu Airbus A320 nebo A321neo, která jsou nejen tišší, ale také efektivnější ve spotřebě paliva.”

Soutěž se každoročně koná v období, kdy je letecký provoz na pražském letišti nejintenzivnější, tedy od 1. května do 31. října. Pro vyhodnocení soutěže je využíván sofistikovaný monitorovací systém leteckého hluku a letových tratí ANOMS9, který provádí měření nepřetržitě po celý rok. Zahrnuje 13 stacionárních a 2 mobilní měřící stanice, které jsou umístěny ve vybraných lokalitách v okolí Letiště Václava Havla Praha tak, aby měření mělo dostatečnou vypovídací hodnotu.

 


joio.png

Nejtišší dopravce - vítězové dosavadních ročníků

2017EasyJet
2016Swiss International Air Lines
2016Swiss International Air Lines
2015KLM Royal Dutch Airlines 
2014KLM Royal Dutch Airlines  
2013AEROFLOT Russian Airlines
2012Holidays Czech Airlines
2011EasyJet
2010AEROFLOT Russian Airlines
2009Wizz Air Hungary Airlines
2008KLM Royal Dutch Airlines
2007Soutěž neprobíhala z důvodu upgrade měřícího systému
2006EasyJet

-fr-

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Nejtišším dopravcem, který létá do Prahy, je pro letošek British Airways
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 15.07.1933 se stalo...
15.07.1933
Willey Post odstartoval z newyorského letiště Floyd Bennet Field s hornoplošníkem Lockheed Vega k sólo obletu Zeměkoule.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »