Neobvyklá přistání 11: Saint Louis, Senegal

27.11.2018

Video: Neobvyklá přistání 11.     K sérii článků a videí Neobvyklá přistání dnes přidáme přistání na letišti, na něž je to z Evropy přece jen trochu z ruky. Zavítejte s námi na letiště Saint Louis v Senegalu.


Senegal, Saint Louis - Landing and Take off

Zhruba stejně daleko jako ze středu Čech do Gibraltaru musíte uletět ještě z Gibraltaru do Senegalu, pokud chcete přistát na letiště ve městě Saint Louis. Dost možná se přitom ale budete muset obejít bez mapy, podobně jako my, když jsme se zamířili během Rallye Aéropostale 2017.


”Flying

- Název: Saint Louis Airport
- ICAO: GOSS IATA: XLS
- Kategorie: Veřejné
- Rwy: 18/36, asfalt, 1899 m, 01/19, tráva, 1311 m
- TWR: 118,70 MHz
- Poloha: Senegal, Afrika
- Přistání: Plné (2017)
- Letadlo: Dynamic WT-9 OK-LEX
- Posádka: Jiří Pruša, Miloš Dermišek
- Kdy: Rallye Aéropostale 2017

Doletět na "dohled" od Saint Louis jsme museli zvládnout s automapou severního souseda Senegalu, Mauritánie, ale to nebyl problém; dobře se dalo orientovat i díky tomu, že jsme letěli 800 km podél pobřeží. Do Saint Louis to od hranice s Mauritánií nebylo už daleko, ovšem najít letiště v senegalském vnitrozemí v pozůstatcích písečné bouře, to už bylo horší.

Benzínu jsme po pěti hodinách letu už moc neměli, a tak naše snaha o nalezení letiště byla o to intenzivnější. Když z oparu vystoupilo cosi, co vypadalo, že by to mohlo být kýžené letiště, vydali jsme se k němu. Z komunikace kolegů z rallye na přidělené frekvenci jsme pochopili, že naše úvaha byla správná, a tak jsme nasadili jsme na dlouhé finále a zamířili k prahu dráhy 36.

» O přistání na letišti Saint Louis v Senegalu si můžete přečíst v nejnovějším čísle Flying Revue 1/2019. Neobvyklá přistání v tomto čísle: Saint Louis (Senegal), Tarfaya/Cap Juby (Maroko), Saint Barthélemy (Karibik), letiště Princezny Juliany (Karibik). 

Přistání se rozhodl nám poněkud zpestřit místní kůň, který se až dosud u dráhy klidně pásl. Už jsme podrovnávali, když se rozhodl, že zelenější pastva je na druhé straně dráhy a přímo před námi se za ní vydal. Vyřešili jsme to rychlým přitažením kniplu - koně jsme přeskočili a pak už jsme mohli v klidu přistát. Mimochodem, písečná bouře a vzduchový filtr se příliš nesnesly, takže nás kromě přenocování čekala v Saint Louis jeho výměna. Ale podařilo se a my mohli pokračovat v Rallye dál.

Miloš Dermišek, Jiří Pruša

logo_fr_transp.jpg

gghbijok.jpg220.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Neobvyklá přistání > Neobvyklá přistání 11: Saint Louis, Senegal
.

CIDNA 2019: 1. etapa


      » Máme za sebou první etapu ».

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 16.09.2013 se stalo...
16.09.2013
Na letišti Montréal-Mirabel v provincii Quebec byl uskutečněn první let provedl prototypu dopravního letounu Bombardier Cseries (C-FBCS).
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345