Nouzové přistání TBM-3 očima pilota

26.9.2015

Foto: Richard Mallory-Allnutt - TBM-3 Avenger
Foto: Richard Mallory-Allnutt - TBM-3 Avenger

Video dokumentující nouzové přistání Grummanu TBM-3 Avneger na letišti Reagan International 8. května během akce Arsenal of Democracy.

Bylo způsobeno mikroskopickou trhlinkou v hydraulickém systému letounu, díky které se kokpit během letu naplnil mlhou z hydraulické kapaliny, kterou posádka vyhodnotila jako počínající požár. Sekvence letu od prvního náznaku problému až k nouzovému přistání je nejdříve přehrána v reálném čase a podruhé je rozdělena na části oddělené texty, ve kterých pilot diskutuje bezpečnostní aspekty letu (přelet se konal na Washingtonem D.C.), chyby, kterých se během vyhodnocování mimořádné situace dopustil a konečně i ponaučení, která si z této mimořádné události vzal.

Pilot TBM-3 patřícího do sbírky The Fighter Factory Jerryho Yagena je zkušeným pilotem létajícím široké spektrum typů od letadel z první světové války přes warbirdy až po F-22 Raptor v americkém letectvu. TBM-3 Avenger létal tři roky a v komunitě pilotů warbirdů se přesto považuje za nováčka.

 

Video je také důkazem, že podobná nepříjemnost může ovlivnit i tak dokonale připravenou akci, jako byl přelet historických válečných letadel z druhé světové války v rámci akce Arsenal of Democracy.

Flying Revue > Zprávy > Videa > Nouzové přistání TBM-3 očima pilota
.

         Máme pro vás »

FR 3/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 27.05.1955 se stalo...
27.05.1955
První let francouzského dopravního letounu Sud Aviation Caravelle (F-WHHH). První let trvající 41 minut provedla posádka ve složení Pierre Nadot (kapitán), André Moynot (první důstojník), Jean Avril (mechanik), André Préneron (radiotelegrafista) a Roger Beteille.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »