Nová pravidelná linka do Kazachstánu podpoří další rozvoj ostravského letiště v oblasti cargo dopravy

8.4.2024

Nákladní doprava na ostravském letišti se i nadále rozrůstá.

_mg_7327.jpg

Její další rozvoj zajistí společnost EGT Express, od dubna 2024 posílí svou síť nákladních letů o pravidelnou linku do kazašské Almaty. Lety budou provozovány 1x týdně letadlem Boeing B767 letecké společnosti MyFreighter.

„Díky této nové lince můžeme očekávat zvýšení celkového odbaveného nákladu přibližně o 1800 tun. Jsem rád, že kromě rozvoje osobní dopravy, kdy se blíží spuštění nových pravidelných linek do španělské Malagy a Podgoricy v Černé Hoře, se dynamicky rozvíjí i cargo doprava. Mošnovské letiště nabízí kvalitní zázemí i dostatečné kapacity. Mohu připomenout, že na podzim loňského roku byla dokončena výstavba nového cargo terminálu s rozlohou 4 500 metrů čtverečních a kapacitou až 36 tisíc tun ročně,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka a doplnil, že zmíněný terminál je vybaven technologiemi umožňujícími efektivnější kompletaci nákladu na letecké palety a kontejnery.

banner_300x100_predplatne_fr_01_12_2023.jpg

„Dlouhodobě si uvědomujeme obrovský potenciál našeho letiště v rozvoji nákladní přepravy. Již dříve stanovená strategie se zaměřením větší pozornosti právě na cargo se ukázala jako krok správným směrem. Na vybudování nového cargo terminálu v loňském roce navazuje rozvoj našich obchodních aktivit směrem k navýšení objemu nákladní přepravy.“ uvedl Ondřej Musil, Manažer pasažérské přepravy Letiště Ostrava, a.s.

_mg_7354.jpg

„Letiště Ostrava vnímáme jako velmi silný a strategický logistický HUB a svými aktivitami se snažíme rozšiřovat objemy u již fungujících linek a zároveň neustále budovat nová spojení. Linka do Almaty je další krok v rozšíření našeho portfolia leteckých zásilek“ uvedl za společnost EGT Express CZ Petr Mikel, Obchodní ředitel.

bt6a6485.jpg

Společnost EGT Express i nadále zajišťuje důležité spojení s Taškentem se společnostmi Uzbekistan Airways nebo MyFreigther. Mapu pravidelného cargo spojení doplňují lety společností DHL do Lipska a UPS do Kolína nad Rýnem.

Zdroj: Tisková zpráva Letiště Ostrava, a.s. 

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Nová pravidelná linka do Kazachstánu podpoří další rozvoj ostravského letiště v oblasti cargo dopravy
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


FireGold:

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 20.05.1883 se stalo...
20.05.1883
V Pardubicích se narodil přední český letecký průkopník Jan Kašpar.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »