Nové islandské aerolinky PLAY spouští přímé spojení mezi Prahou a Reykjavíkem, ceny od 4,5 tisíce Kč

31.3.2022

Od 5. května začnou nové islandské aerolinky PLAY létat mezi Prahou a Reykjavíkem. Nové spojení umožní přímé lety na Island i cenově výhodné spojení do Spojených států. Aerolinky PLAY budou létat mezi Prahou a Reykjavíkem 2x týdně, ceny za zpáteční lety začínají na zhruba 4500 Kč.

Aerolinky PLAY začaly nabízet spojení mezi vybranými evropskými zeměmi a Islandem v loňském roce, od 5. května přidávají přímé spojení i mezi Prahou a Reykjavíkem. V letní sezóně od počátku května do konce října budou létat vždy ve čtvrtek a neděli. Ceny za zpáteční letenky začínají na 4500 Kč, v hlavní turistické sezóně v červenci a srpnu jsou v tuto chvíli zhruba o dva tisíce vyšší. Rezervace i další informace lze získat na https://www.flyplay.com.

img_4068.jpg

„Velmi nás těší, že můžeme přidat další lety do evropských destinací a posílit náš letový plán. Jsem přesvědčen o tom, že lety mezi Prahou a Reykjavíkem budou velmi oblíbené. Island je stále populárnější především mezi českými turisty vyhledávajícími outdoorové a přírodní zážitky. Na druhé straně Praha je dlouhodobě populárním cílem jak pro islandské turisty, tak i podnikatele,“ uvedl generální ředitel PLAY Birgir Jónsson.

banner_special_b_meteo_2020_570x163.jpg

Kromě letů na atraktivní Island chtějí být PLAY i zajímavou možností pro lety do Spojených států. Na jaře začnou aerolinky létat z Reykjavíku do Bostonu, Washingtonu a New Yorku, později přibude i Orlando na Floridě. „Nabídneme atraktivní tarify s jedním přestupem v Reykjavíku. Navíc let z Reykjavíku do Bostonu trvá jen šest hodin,“ dodává Birgir Jónsson. Lety s PLAY do severní Ameriky lze pořídit s cenami pod 10 tisíci korunami.

qv4mdrog.jpg

PLAY začaly létat v červenci loňského roku, za první půl rok zvládly více než 1000 letů
a přepravily přes 100 tisíc cestujících. „Letecké společnosti se v posledních dvou letech potýkají s dopady covidových restrikcí i rostoucích cen surovin. V tomto pohledu máme za sebou velmi úspěšný start a těšíme se na cestující z nových destinací včetně Prahy,“ uzavřel Birgir Jónsson. V roce 2022 budou PLAY létat do 24 destinací v Evropě a USA.

kniha_eozn.jpg

Od začátku své činnosti se PLAY zaměřují na čtyři základní pilíře: bezpečí, komfortní a jednoduchý zážitek pro klienta, příznivou cenu a dodržování letového plánu.  PLAY v tuto chvíli zaměstnává zhruba 150 lidí, už v létě jich bude dvojnásobek. PLAY nyní létají se třemi novými Airbusy A321neo a jedním A320neo, další dva začnou v barvách PLAY létat na jaře.

 

Autor: tisková zpráva FlyPlay

image.png

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Nové islandské aerolinky PLAY spouští přímé spojení mezi Prahou a Reykjavíkem, ceny od 4,5 tisíce Kč
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.07.1983 se stalo...
23.07.1983
Duchapřítomnost posádky a velká dávka štěstí zachránila před 25 léty, 23. července 1983, život 61 pasažérům a osmi členům posádky Boeingu 767-200 při incidentu, který vešel do historie pod názvem Gimli glider.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »