Oceňovaný dopravce Qatar Airways oslavil pět let na Letišti Praha. Odbavil půl milionu cestujících

1.9.2022

Letecká společnost Qatar Airways oslavila 5. výročí svého působení na Letišti Praha.

Oceňovaný letecký dopravce spojuje Prahu s destinacemi po celém světě ze své základny v Dauhá na mezinárodním letišti Hamad již od roku 2017. Oslavy významného dne proběhly na letišti prostřednictvím akce k výročnímu letu QR292. Těsně před pětiletým výročím zahájení provozu do České republiky dopravce oznámil překonání hranice 500 000 odbavených cestujících na linkách z Prahy. Qatar Airways aktuálně nabízí denně jeden zpáteční let mezi Prahou a Dauhá, operovaný letadlem Airbus A320.

qatar_airways_5.jpg

„V druhé polovině srpna 2017 přistál na dráze Letiště Praha Airbus A320 Qatar Airways. Bylo to poprvé, kdy dopravce spojil Prahu s hlavním městem Kataru Dauhá pravidelnou linkou. Přímé lety od té doby nabízejí cestujícím výrazně větší možnosti přestupů na linky do zbytku světa, což usnadňuje cesty na Dálný východ, do jižní Asie a Austrálie. Potenciál linky zůstává i nadále vysoký. Díky ní může Praha nabídnout spojení do dalších 100 destinací pouze s jedním přestupem. Jsme moc rádi, že můžeme společně oslavit pětileté výročí této krásné spolupráce. Věříme, že se v dohledné době bude dále úspěšně rozvíjet jak v segmentu osobní, tak nákladní dopravy,“ řekl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

qatar_airways_2.jpg

Eric Odone, viceprezident pro oblast prodeje Qatar Airways v regionu Evropa, u příležitosti řekl: „Jsme rádi, že v tak výjimečném roce pro Qatar Airways si můžeme připomenout a oslavit i 5. výročí našich letů do/z Prahy. Spojení mezi Prahou a Dauhá během uplynulých pěti let trvale zajišťovalo příliv cestujících z Prahy do celé sítě Qatar Airway. Je pro nás důležité poskytnout cestujícím do Prahy a z Prahy vynikající zážitek z cesty jak na palubě, tak i v naší bázi na mezinárodním letišti Hamad.“

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

„Jsme hrdým partnerem společnosti Qatar Airways, která se řadí mezi nejnáročnější zákazníky na světě. Vážíme si našeho dlouhodobého partnerství, které se datuje od spuštění provozu linky a je nám ctí podporovat Qatar Airways na jejich úspěšné cestě za poskytováním nejlepší zákaznické zkušenosti cestujícím. Rád bych poděkoval Qatar Airways i Letišti Praha za výjimečnou spolupráci přinášející výjimečné výsledky,“ řekl pan Jiří Petržilka, viceprezident Menzies Aviation Czech.

qatar_airways_4.jpg

Národní letecký dopravce státu Katar neustále průběžně rozšiřuje svou globální síť spojení, která v současnosti zahrnuje více než 150 destinací. Díky zvýšení počtu frekvencí do hlavních přestupních uzlů nabízí Qatar Airways svým cestujícím bezkonkurenční konektivitu a usnadňuje jim dosažení cílové destinace dle vlastního výběru.

Qatar Airways je také první globální leteckou společností, které mezinárodní organizace pro hodnocení letecké dopravy Skytrax udělila pět hvězd za bezpečnostní opatření v souvislosti s pandemií COVID-19. Stalo se tak poté, co od společnosti Skytrax získalo pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti v souvislosti s pandemií COVID-19 jako první letiště na Blízkém východě a v Asii mezinárodní letiště Hamad (HIA). Ocenění ujišťují cestující na celém světě, že zdravotní a bezpečnostní standardy letecké společnosti jsou předmětem nejvyšší profesionální kontroly a hodnocení nezávislé organizace. Podrobné informace o všech opatřeních zavedených na palubách letů i na mezinárodním letišti HIA jsou k dispozici na www.qatarairways.com/safety.

qatar_airways_3.jpg

O společnosti Qatar Airways

Mnohonásobně oceněná společnost Qatar Airways získala od mezinárodní organizace Skytrax pro hodnocení leteckých dopravců ocenění Letecká společnost roku 2021. Dále získala ocenění „Nejlepší Business Class světa“, „Aerolinka s nejlepším Business Class salonkem na světě“, „Aerolinka s nejlepšími sedadly ve třídě Business Class na světě“, „Aerolinka s nejlepším cateringem ve třídě Business Class na světě“ a „Nejlepší letecká společnost Středního východu“. Letecká společnost zůstává i nadále osamocená ve svém vedoucím postavení v rámci odvětví a naprosto bezprecedentně pošesté získává hlavní cenu soutěže (2011, 2012, 2015, 2017, 2019 a 2021).

Qatar Airways aktuálně létá do více než 150 destinací po celém světě prostřednictvím svého přestupního uzlu v Dauhá na mezinárodním letišti Hamad, které společnost Skytrax označila za „Nejlepší letiště světa“.

 

Autor: Letiště Praha

banner_knizni_edice_fr_640x200.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Oceňovaný dopravce Qatar Airways oslavil pět let na Letišti Praha. Odbavil půl milionu cestujících
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.07.1983 se stalo...
23.07.1983
Duchapřítomnost posádky a velká dávka štěstí zachránila před 25 léty, 23. července 1983, život 61 pasažérům a osmi členům posádky Boeingu 767-200 při incidentu, který vešel do historie pod názvem Gimli glider.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »