Od včerejška můžete létat z Prahy do Florencie přímou linkou

16.9.2019

Airbus A319 společnosti Vueling.Airbus A319 společnosti Vueling.
Airbus A319 společnosti Vueling.

Letiště Václava Havla Praha       Nízkonákladová španělská letecká společnost Vueling zahájila provoz na nové lince Praha - Florencie. Na linku nasadila A319. 

V neděli odpoledne (15. 9. 2019) společnost Vueling slavnostně vypravila svůj první přímý let mezi Prahou a Florencií. Nové letecké spojení budou cestující moci využít čtyřikrát týdně – vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. V tomto režimu bude nová linka k dispozici až do konce října. V rámci zimního letového řádu pak bude Vueling létat z Prahy do Florencie třikrát týdně – v pondělí, v pátek a v neděli. Na lince bude nasazen letoun Airbus A319 s kapacitou 144 cestujících. 

O letecké dopravě
”Flying

Navštivte naši sekci Letecká doprava.

Jedná se již o čtvrtou linku, kterou společnost Vueling z Prahy provozuje. Španělský dopravce, který je členem skupiny International Airlines Group (IAG), již poskytuje spojení mezi Prahou a Barcelonou, a to dvěma lety každý den, z Letiště Václava Havla rovněž létá jednou denně do Říma na letiště Fiumicino a pětkrát týdně do Paříže na letiště Charlese de Gaulla. 

Florencie je největším městem Toskánska a kolébkou renesance. Turisté zde mohou chodit ve stopách slavných umělců Leonarda da Vinciho, Galilea Galileiho nebo Michelangela a objevovat tak úchvatnou historii města, které bylo v roce 1982 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. 

Společnost Vueling je členem skupiny International Airlines Group (IAG). Jde o jednu z hlavních nízkonákladových leteckých společností v Evropě, mimo jiné s vedoucím postavením na letištích v Barceloně, Bilbau, Galicii, Asturii a Florencii. Společnost provozuje 120 krátkých a středně dlouhých leteckých linek do různých destinací v Evropě, severní Africe a na Středním východě. Využívá flotilu 120 letadel typu Airbus A319, A320, A320neo a A321.  

-fr-

logo_fr_transp.jpg

 

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Od včerejška můžete létat z Prahy do Florencie přímou linkou
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 

          

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 17.04.1966 se stalo...
17.04.1966
První úspěšný let kanadského konvertoplánu Canadair CL-84 "Dynavert".
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »