Odstartovaly přímé lety z Brna do Thajska, Dreamliner bude odlétat na Phuket každý týden

26.12.2023

Z brněnského letiště odstartoval provoz dálkového letadla, který bude po celou zimní sezonu přepravovat každý týden cestující na oblíbený thajský ostrov Phuket.

Cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s leteckou společností Neos tak spustila v úterý 19. prosince 2023 večer první přímé spojení z Brna do exotiky. Thajsko je dlouhodobě populární destinací pro české turisty, kteří tak mohou nyní bez přestupu zamířit do hotelů nejen na Phuketu, ale také v oblasti Khao Laku. Klienti Čedoku poletí do jihovýchodní Asie na palubě moderního Boeingu 787 Dreamliner s dvěma třídami na palubě přibližně 11 hodin. Jedná se o první a jediné dálkové spojení z regionálního letiště v České republice.

edok_brno_phuket_2.jpg

"První odlety z brněnského letiště do Thajska jsou kompletně vyprodané, potěšil nás také zájem o přímé lety i na další termíny během celé zimní sezony. Vážíme si toho, že v Čedoku píšeme další milník letectví, kdy bude z Brna odlétat každé úterý večer dálkové letadlo a poprvé se tak dostanou turisté pohodlně a jednoduše bez přestupu do exotiky z široké spádové oblasti Moravy i sousedního Slovenska,“ okomentoval spuštění provozu nové dálkové destinace Miroslav Kubáč, produktový ředitel Čedoku.

zaec.cz.jpg

„Partnerství s Čedokem je dalším krokem na cestě růstu Neosu na trhu. Naším cílem je posílit naši roli v zahraničí a podnikání aerolinky diverzifikovat mezi různé spolupráce. V posledních letech naše společnost podepsala několik dohod s mezinárodními partnery, abychom mohli pokrýt nové destinace a nabízet další lety. Každá z těchto iniciativ vedla k vynikajícím výsledkům a jsme si jisti, že i v tomto případě bude odezva v České republice pozitivní, nejen díky nové lokalitě, ale hlavně díky pohodlí přímého letu a letadlu nejnovější generace,“ řekl Aldo Sarnataro, obchodní ředitel letecké společnosti Neos.

edok_brno_phuket_1.jpg

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

„Odbavení historicky první dálkové linky s cestujícími je pro nás třešničkou na dortu letošní rekordní, vydařené sezony. Pro letiště to je premiéra hned v několika ohledech. V rámci přípravy na odbavení Dreamlineru, tedy letounu typu Boeing 787-9, jsme museli například žádat Úřad pro civilní letectví o schválení provozu nadlimitního letadla. Také musíme uplatňovat speciální postup pro pojíždění a parkování letadla této velikosti na pohybových plochách. Většina zbylých postupů je stejná jako u ostatních letů, které běžně odbavujeme,“ dodal Radek Lang, vedoucí úseku Přepravní provoz LETIŠTĚ BRNO a.s.

neos_b787_dreamliner.jpg

Italská letecká společnost Neos na charterové lety z Brna do Thajska nasazuje dálkové letadlo typu Boeing 787 Dreamliner verze 9 s celkovou kapacitou až pro 359 cestujících v ekonomické a business light třídě. Business light nabízí za příplatek pohodlnější a částečně polohovatelná sedadla, rozšířený catering i servis nápojů. Klienti Čedoku, kteří poletí v této vyšší třídě mohou cestovat s odbaveným zavazadlem do 30 kilogramů. V ekonomické třídě se mohou cestující na palubě těšit na občerstvení a odbavit si kufr s hmotností do 23 kilogramů. Všechna místa v kabině jsou vybavena dotykovými obrazovkami s palubním zábavním systémem i USB pro dobíjení zařízení. Pro děti do dvou let, tzv. infanty, mohou rodiče předem objednat na palubu dětskou postýlku.

Zájezdy do Thajska s odletem z Brna jsou v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz, na pobočkách Čedoku po celé České republice a v široké síti prodejců.

Autor: Tisková zpráva Čedok

banner_300x100_darkove_predplatne_fr_01_12_2023.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Odstartovaly přímé lety z Brna do Thajska, Dreamliner bude odlétat na Phuket každý týden
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 15.07.1933 se stalo...
15.07.1933
Willey Post odstartoval z newyorského letiště Floyd Bennet Field s hornoplošníkem Lockheed Vega k sólo obletu Zeměkoule.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »