Okouzleni životem ve vzduchu

1.11.2017

Každý, kdo alespoň na chvíli měl to štěstí nahlédnout do světa létání, se neubránil okouzlení tímhle tak trochu nadpozemským životem. Česká televize v šestidílném dokumentu Život ve vzduchu mapuje neobyčejnou planetu s názvem Letiště Václava Havla. Flying Revue bude nyní ve spolupráci s ČT před každým dílem série přinášet svým čtenářům upoutávku. 


Teaser série dokumentů ČT Život ve vzduchu

Letiště je mozaikou profesí, které se podílejí na jeho chodu. Příběhy lidí pracujících na pražském Letišti Václava Havla spojuje téma zodpovědnosti i okouzlení „životem ve vzduchu“. Seriál přibližuje zákulisí tohoto trochu tajuplného světa. Ukazuje každodenní chod letiště, řešení krizových situací nebo propracovaný systém zajištění bezpečného provozu a komfortu pro pasažéry.

Díl č. 3: Petr a Jaroslav

Ve třetím díle vás čeká pohled do zákulisí hasičského sboru Letiště Václava Havla Praha a nahlédnete také za kulisy servisování a oprav letadel v Czech Technics Airlines. Sledujte 1. 11. 2017 ve 22.00 hod. na ČT2

Každý z dílů přiblížuje dvojici lidí, bez nichž by žádné letadlo nemohlo vzlétnout – ať už je to pilot nebo letuška, mechanik, kontrolor letištní plochy nebo třeba hasič či sokolník. Každý má v propracovaném systému místo a jeho pozice je nenahraditelná. 

„Chceme divákům představit zákulisí letiště prostřednictvím vybraných pracovníků. Dostat se s kamerou do míst, kam se běžný cestující nedostane, je totiž nesmírně vzrušující,“ vysvětluje režisér David Bonaventura a dramaturg Filip Novák jej doplňuje: „Byl jsem překvapen, jak je letiště obrovský, ale jednotný organismus. Je to vlastně takové město ve městě. Je v něm k nalezení vše, co by takové město mělo mít, ale všechno podléhá velmi přísným bezpečnostním pravidlům, ze kterých personál ani trochu nesleví.“

Zoom gallery  Zoom gallery

Ve třetím díle seriálu Život ve vzduchu se s Jaroslavem podíváte mezi letištní hasiče a s Petrem do Czech Airlines Technics. 

Život ve vzduchu

Seriál České televize
Režie: David Bonaventura
Scénář: David Bonaventura, Jindřiška Mendozová
Kamera: Bohumír Bouček, Václav Ilem, Edita Kainrathová, Tomáš Kobolka, Rostislav Kopecký
Vedoucí výroby: Barbora Svobodová
Dramaturgie: Filip Novák
Kreativní producentka: Martina Šantavá
Web: Život ve vzduchu

Zdánlivě normální, rutinní provoz letiště se v průběhu seriálu odhaluje stále více jako neustávající drama, jako nikdy nekončící řada drobných i větších problémů a situací, které je třeba řešit precizně, rychle a také maximálně diskrétně.

Cyklus představí zaměstnance od těch, kteří cestujícího provází hned od počátku jeho cesty, přes piloty až po šéfa Centrálního dispečinku, který se stará o plynulý provoz nad letištěm a jeho okolím.

Diváci poznají také letištního inženýra Romana, jehož dědeček, generál Karel Kuttelwascher, řečený „Kut", byl v době druhé světové války leteckým esem britského královského letectva RAF. Roman sám sice nelétá, ale zase přímo na letišti chová včely. Díky nim tak ví, zda zplodiny z letadel nekontaminují okolní životní prostředí.

-fr- ve spolupráci s ČT

logo_fr_transp.jpg

žvv-min.png

 

 

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Okouzleni životem ve vzduchu
.

         Máme pro vás »

FR 3/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

9. ročník Firmových Oscarů

9. ročník Firmových Oscarů »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 20.06.1937 se stalo...
20.06.1937
Tříčlenné posádce hrdiny SSSR Valerije Čkalova se jako první podařilo přeletět z Moskvy přes severní pól do USA. K letu použila letoun ANT-25 z kanceláře Andreje Tuploveva, zkonstruovaný ovšem Pavlem Suchojem.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456