Ostrovy Baltského moře 1: (ne)známý Balt, nádherná krajina vod a ostrovů viděná z nebe

1.3.2019

Ostrovy Baltského moře 1 (video)     Baltské moře má pověst nechtěné popelky, je to však vůči němu velmi nespravedlivé. Toto moře je totiž hodno obdivu, jen se o tom málo ví. Plochou je větší než Jadran a nacházejí se v něm desítky tisíc ostrovů. Zveme vás k sedmidílné letecké videonávštěvě nad ostrovy (ne)známého Baltu. 


Ostrovy Baltského moře, část 1

Znáte souostroví Archipelago Sea? Nejspíše ne. Přesto je to podle Guinessovy knihy souostroví s největším počtem ostrovů na světě: je jich tu 40 000! Jsou rozhozeny v moři mezi Botnickým a Finským zálivem v oblasti přiléhající k jihozápadnímu pobřeží Finska. Tedy v Baltském moři, jež mají Středoevropané zapsané v mysli jako nevábné studené mělké moře z dob reálného socialismu, jehož jediným ostrovem je východoněmecký ostrov Rujana. Opak je pravdou - když máte štěstí na počasí, Baltské ostrovy jsou překrásné – uvidíte ostatně sami. O řadě z nich jste možná dosud neslyšeli, ale určitě se vám budou líbit.

» Všechny díly videosérie Ostrovy Baltského moře můžete sledovat zde.

Baltské moře je tedy zřejmě tím nejlepším místem, kam vás teď můžeme pozvat v naší videosérii věnující se ostrovům zachyceným z paluby sportovního letadla. Sedmidílnou videosérii Ostrovy Baltského moře začínáme na jižním okraji Baltu - poletíme nad německým ostrovem Usedom, dánským Bornholmem a pak řadou ostrůvků u švédského pobřeží. Následně si shora prohlédneme velké ostrovy Oland a Gotland.

» Létáte? Fotíte? Točíte? své záběry s vaším povídáním k nim. Rádi je zveřejníme v nové rubrice Od čtenářů Flying Revue.  

Let nad ostrovy Baltského moře byl součástí expedičního projektu Evropské ostrovy z nebe, letěl jsem nad ním uprostřed srpna 2014. Cesta trvala osm dní a otevřela mi zcela neznámý svět stovek a tisíců ostrovů, které se v Baltském moři a jeho částech Botnické moře, Botnický záliv či Finský záliv nacházejí. Počasí vyšlo skvěle, a tak i videa i fotky nabízejí skvělé pohledy. Při této cestě se mi také podařilo natočit i několik hlavních měst severní Evropy - Stockholm, Helsinky, Tallinn, Vilnius, Riga. Vše vám ukážeme v této videosérii.  

 

Aplikace VFR Communication
”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

-fr-

Zoom gallery

uuoijop.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Ostrovy Baltského moře > Ostrovy Baltského moře 1: (ne)známý Balt, nádherná krajina vod a ostrovů viděná z nebe
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345