Ostrovy Baltského moře 2: Čtyřicet tisíc ostrovů, Stockholm i ostrov Ingmara Bergmana

8.3.2019

Ostrovy Baltského moře 2 (video)         Znáte ostrov, kde žil a tvořil slavný režisér Ingmar Bergman? Podíváme se na něj na leteckých záběrech. Zajímavý pohled nabídne i miniostrůvek Märket, o který se přes jeho nepatrnou rozlohu dělí dva státy, impozantní podívanou pak nabízí největší soustroví světa Archipelago Sea.


Ostrovy Baltského moře, část 2

Video z druhého dne expedice po ostrovech Baltského moře nás vezme ze středověkého městečka Visby na švédském ostrově Gotland dál na sever. Uvidíte ostrov Fårö, na kterém žil i filmoval Ingmar Bergman, i krásy dalších ostrovů v této oblasti.

VFR Communication
”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

Nabízíme také přelet švédského hlavního města Stockholm i letecký pohled na roztomilý hraniční ostrůvek Märket, rozdělený od roku 1809 mezi Finsko a Švédsko. Ostrov o velikosti tří fotbalových hřišť, na němž stojí pouze maják, dal notně zabrat švédským a finským politikům. Finové totiž postavili maják omylem na švédské části ostrova, a tak pak měly parlamenty obou zemí na nějakou dobu postaráno o zábavu. Ale dohodli se, hranice posunuli a nikdo není škodný. O příběhu letecké fotografie ostrova si můžete přečíst v článku Ostrůvek Märket, nejmenší ostrov světa, jímž vede hranice dvou států.

» Všechny díly videosérie Ostrovy Baltského moře můžete sledovat zde.

Pak už doletíme společně do Mariehamnu, hlavního města Alandských ostrovů, které jsou součástí Archipelago Sea, o kterém jsme mluvili v prvním díle tohoto seriálu. Z videa pochopíte, proč tvrzení, že v Archipelago Sea leží údajně asi 40 000 ostrovů a ostrůvků, bude nejspíš pravdivé. Ostatně, zmiňuje se o tom i Guinnessova kniha rekordů.

Letový den pak ukončíme během cesty na letiště města Vaasa nedaleko Kvarkenských ostrovů, které si prohlédneme v příštím dílu seriálu Baltské ostrovy. 

» Létáte? Fotíte? Točíte? své záběry s vaším povídáním k nim. Rádi je zveřejníme v nové rubrice Od čtenářů Flying Revue.  

Baltské moře má pověst nechtěné popelky, je to však vůči němu velmi nespravedlivé. Toto moře je totiž hodno obdivu, jen se o tom málo ví. Plochou je větší než Jadran a nacházejí se v něm desítky tisíc ostrovů. O malebnosti i úctyhodnosti tohoto moře se vás pokusíme přesvědčit v sedmidílné letecké videonávštěvě nad ostrovy (ne)známého Baltu.

Trasa druhého dne expedice Ostrovy Baltského moře.Zoom gallery
Trasa druhého dne expedice Ostrovy Baltského moře.
  Ostrůvek Märket rozdělený mezi Finsko a Švédsko. O to, kudy přesně vést hranici, se parlamenty Finska a Švédska dlouho dohadovaly. Po dohodě z roku 1985, která hranici upravovala naposled, stojí maják na území Finska.Zoom gallery
Ostrůvek Märket rozdělený mezi Finsko a Švédsko. O to, kudy přesně vést hranici, se parlamenty Finska a Švédska dlouho dohadovaly. Po dohodě z roku 1985, která hranici upravovala naposled, stojí maják na území Finska.

Let nad ostrovy Baltského moře byl součástí expedičního projektu Evropské ostrovy z nebe, letěl jsem nad ním uprostřed srpna 2014. Cesta trvala osm dní a otevřela mi zcela neznámý svět stovek a tisíců ostrovů, které se v Baltském moři a jeho částech Botnické moře, Botnický záliv či Finský záliv nacházejí. Počasí vyšlo skvěle, a tak i videa i fotky nabízejí skvělé pohledy. Při této cestě se mi také podařilo natočit i několik hlavních měst severní Evropy - Stockholm, Helsinky, Tallinn, Vilnius, Riga. Vše vám ukážeme v této videosérii.   

-fr-

Zoom gallery

hbijoipoú0.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Ostrovy Baltského moře > Ostrovy Baltského moře 2: Čtyřicet tisíc ostrovů, Stockholm i ostrov Ingmara Bergmana
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Pilotshop:

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Kalendárium:

Dne 13.07.1919 se stalo...
13.07.1919
Britská vzducholoď R.34 úspěšně zakončila obousměrný přelet Atlantiku z Británie do Spojených států a zpět. Let do USA se stal rovněž vůbec prvním přeletem Atlantiku z východu na západ.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345