Ostrovy Baltského moře 4: Nejen ostrovy, ale také centrum Helsinek a Tallinnu

22.3.2019

Ostrovy Baltského moře 4 (video)         Video ze čtvrté etapy letu nad ostrovy Baltského moře vám z nebe ukáže kromě ostrovní "říše" také dvě hlavní města - finské Helsinky a estonský Tallinn. A také tři letiště - finské Hanko a Malmi a estonské letiště Kardla.


Ostrovy Baltského moře, část 4

VFR Communication
”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

Čtvrtý den expedice nad ostrovy Baltského moře jsem nejdříve letěl z Tampere na malé letiště Hanko, které sloužilo finské a nějaký čas také Rudé armádě ve finsko-sovětské válce během 2. světové války.  V Hanko jsem natankoval a vyrazil kolem pobřeží Finského zálivu směrem na Helsinky. Video ukazuje množství ostrovů a ostrůvků, které dokazují, jak bohaté na ostrovy Baltské moře v té oblasti je a proč je tato oblast uváděna v Guinnessově knize rekordů právě počtem ostrovů, které zde leží.

» Létáte? Fotíte? Točíte? své záběry s vaším povídáním k nim. Rádi je zveřejníme v nové rubrice Od čtenářů Flying Revue.  

Nad Helsinkami jsem si splnil jednu ze svých radostí - přelet centra. Řídící letiště Helsinky mi dovolila udělat přímo nad centrem města jednu třistašedesátku, a tak si ji na videu můžete také prohlédnout. V Helsinkách jsem přistál na letišti Malmi, jehož terminál se pyšní skvělou architekturou. Z Helsinek jsem se vydal přes Finský záliv k jihu, nad estonské hlavní město Tallinn. Obě metropole od sebe dělí jen 80 km moře, takže to byl vlastně jen skok. Také řídící na věži letiště Tallinn byla milá a dovolila mi zakroužit nad městem, a tak máte možnost vidět i Tallinn z výšky - jak jeho působivé historické centrum, tak nevzhledné panelákové předměstí. 

Zoom gallery  Zoom gallery

Další let byl pak trochu poznamenán těžkými mraky a horším světlem. Poslední letiště na videu – Kardla je krásné, dobře udržované a profesionálně vedené malé dopravní letiště, které bych každému mohl doporučit. Je tu k dostání i Avgas a poplatky jsou tu rozumné.

» Všechny díly videosérie Ostrovy Baltského moře můžete sledovat zde.

Baltské moře má pověst nechtěné popelky, je to však vůči němu velmi nespravedlivé. Toto moře je totiž hodno obdivu, jen se o tom málo ví. Plochou je větší než Jadran a nacházejí se v něm desítky tisíc ostrovů. O malebnosti i úctyhodnosti tohoto moře se vás pokusíme přesvědčit v sedmidílné letecké videonávštěvě nad ostrovy (ne)známého Baltu. 

Let nad ostrovy Baltského moře byl součástí expedičního projektu Evropské ostrovy z nebe, letěl jsem nad ním uprostřed srpna 2014. Cesta trvala osm dní a otevřela mi zcela neznámý svět stovek a tisíců ostrovů, které se v Baltském moři a jeho částech Botnické moře, Botnický záliv či Finský záliv nacházejí. Počasí vyšlo skvěle, a tak i videa i fotky nabízejí skvělé pohledy. Při této cestě se mi také podařilo natočit i několik hlavních měst severní Evropy - Stockholm, Helsinky, Tallinn, Vilnius, Riga. Vše vám ukážeme v této videosérii.   

-fr-

Zoom gallery

vbioij.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Ostrovy Baltského moře > Ostrovy Baltského moře 4: Nejen ostrovy, ale také centrum Helsinek a Tallinnu
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Pilotshop:

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Kalendárium:

Dne 10.07.1929 se stalo...
10.07.1929
První let italského rychlostního hydroplánu Macchi M.67, postaveného pro mezinárodní soutěž o Schneiderovu trofej.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345