Ostrovy Baltského moře 4: Nejen ostrovy, ale také centrum Helsinek a Tallinnu

22.3.2019

Ostrovy Baltského moře 4 (video)         Video ze čtvrté etapy letu nad ostrovy Baltského moře vám z nebe ukáže kromě ostrovní "říše" také dvě hlavní města - finské Helsinky a estonský Tallinn. A také tři letiště - finské Hanko a Malmi a estonské letiště Kardla.


Ostrovy Baltského moře, část 4

VFR Communication
”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

Čtvrtý den expedice nad ostrovy Baltského moře jsem nejdříve letěl z Tampere na malé letiště Hanko, které sloužilo finské a nějaký čas také Rudé armádě ve finsko-sovětské válce během 2. světové války.  V Hanko jsem natankoval a vyrazil kolem pobřeží Finského zálivu směrem na Helsinky. Video ukazuje množství ostrovů a ostrůvků, které dokazují, jak bohaté na ostrovy Baltské moře v té oblasti je a proč je tato oblast uváděna v Guinnessově knize rekordů právě počtem ostrovů, které zde leží.

» Létáte? Fotíte? Točíte? své záběry s vaším povídáním k nim. Rádi je zveřejníme v nové rubrice Od čtenářů Flying Revue.  

Nad Helsinkami jsem si splnil jednu ze svých radostí - přelet centra. Řídící letiště Helsinky mi dovolila udělat přímo nad centrem města jednu třistašedesátku, a tak si ji na videu můžete také prohlédnout. V Helsinkách jsem přistál na letišti Malmi, jehož terminál se pyšní skvělou architekturou. Z Helsinek jsem se vydal přes Finský záliv k jihu, nad estonské hlavní město Tallinn. Obě metropole od sebe dělí jen 80 km moře, takže to byl vlastně jen skok. Také řídící na věži letiště Tallinn byla milá a dovolila mi zakroužit nad městem, a tak máte možnost vidět i Tallinn z výšky - jak jeho působivé historické centrum, tak nevzhledné panelákové předměstí. 

Zoom gallery  Zoom gallery

Další let byl pak trochu poznamenán těžkými mraky a horším světlem. Poslední letiště na videu – Kardla je krásné, dobře udržované a profesionálně vedené malé dopravní letiště, které bych každému mohl doporučit. Je tu k dostání i Avgas a poplatky jsou tu rozumné.

» Všechny díly videosérie Ostrovy Baltského moře můžete sledovat zde.

Baltské moře má pověst nechtěné popelky, je to však vůči němu velmi nespravedlivé. Toto moře je totiž hodno obdivu, jen se o tom málo ví. Plochou je větší než Jadran a nacházejí se v něm desítky tisíc ostrovů. O malebnosti i úctyhodnosti tohoto moře se vás pokusíme přesvědčit v sedmidílné letecké videonávštěvě nad ostrovy (ne)známého Baltu. 

Let nad ostrovy Baltského moře byl součástí expedičního projektu Evropské ostrovy z nebe, letěl jsem nad ním uprostřed srpna 2014. Cesta trvala osm dní a otevřela mi zcela neznámý svět stovek a tisíců ostrovů, které se v Baltském moři a jeho částech Botnické moře, Botnický záliv či Finský záliv nacházejí. Počasí vyšlo skvěle, a tak i videa i fotky nabízejí skvělé pohledy. Při této cestě se mi také podařilo natočit i několik hlavních měst severní Evropy - Stockholm, Helsinky, Tallinn, Vilnius, Riga. Vše vám ukážeme v této videosérii.   

-fr-

Zoom gallery

vbioij.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Ostrovy Baltského moře > Ostrovy Baltského moře 4: Nejen ostrovy, ale také centrum Helsinek a Tallinnu
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345