Ostrovy Jaderského a Egejského moře 10: Ze Soluně do Velkého Tarnova

2.8.2019

Ostrovy Jaderského a Egejského moře 10 (video)        Dnes vrcholí desátou částí náš seriál leteckých videí Ostrovy Jaderského a Egejského moře. Naposledy se zahledíme na romantické pobřeží Egejského moře a zakončíme náš seriál na pobřeží moře Černého. 


Ostrovy Jaderského a Egejského moře 10: Ze Soluně do Velkého Tarnova

Předposlední část expedice nad ostrovy Jaderského a Egejského moře vedla z řecké Soluně do Velkého Tarnova v Bulharsku. Plánoval jsem nafilmovat nejen pár řeckých ostrovů, ale také ty turecké a zároveň i poloostrov Gallipoli, který tak neblaze proslul v 1. světové válce, když zde zřejmě zbytečně zahynulo mnoho vojáků.

Také jsem plánoval proletět přes Istanbul a Bosporský průliv do Černého moře. Vždycky ale všechno nevyjde, a tak tomu bylo v této části expedice. Nejdříve se mi zasekly  kamery pod křídlem. To jsem řešil méně kvalitními záběry zevnitř kabiny. Pak mi trvalo přes hodinu, než se mi podařilo navázat spojení s tureckým řízením letového provozu. A když jsem ho navázal, tak mi přikázali stočit se na sever a letět přímo na bulharský Burgas.

Zoom gallery  Zoom gallery

Nad Burgasem jsem se dozvěděl, že nemají palivo, a tak jsem pokračoval na letiště Gorna Oryahovitsa u Velkého Tarnova. To jsem už nefilmoval ani nefotil - i proto, že jsem stale vice sledoval palivoměr. Dnešní video má tedy nižší kvalitu záběrů, ale doufám, že i tak vám něco přinese. 

» Létáte? Fotíte? Točíte?  své záběry s vaším povídáním k nim. Rádi je zveřejníme v rubrice Od čtenářů Flying Revue.   

Toto je poslední video z této expedice. Ještě tedy jen zmíním, že na letišti Gorna Oryahovitsa palivo také nebylo, a tak jsem jej do půlnoci vozil s taxikářem po 20 litrech od místní pumpy. Druhý den jsem si pak neuvědomil, že Bulharsko je sice v EU, ale není v Schengenu. Letěl jsem proto přímo do Příbrami. Asi po měsíci jsem tehdy dostal pokutu 1000,- Kč. Prozradil mě můj letový plán…. 

Děkujeme za sledování a brzy naviděnou u dalšího seriálu leteckých videí Flying Revue. 

JP+redakce

VFR Communication
”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.


» Doporučujeme: Trexee, letecký tracker a monitoring vašeho letadla.

» Všechny díly videosérie Ostrovy Jaderského a Egejského moře můžete sledovat zde.

Jak to tak bývá, můžeme cestovat i létat kolem celého světa, abychom nakonec zjistili, že nejromantičtější moře a nejhezčí ostrovy jsou vlastně ty, které máme nejblíže. Letět nad Jaderským mořem z Portorože až třeba na Korfu nebo obráceně je pokaždé zážitek, na který se člověk prostě musí těšit. Temně modré Jaderské moře, roztodivné tvary mnoha atraktivních ostrovů, pitoreskní malé přístavy, historická města…. 

Pokud vás dnešní video povzbudí k tomu, abyste se na chorvatské pobřeží vypravili malým letadlem, tak vám můžeme ještě připomenout, že výuková aplikace anglické letecké komunikace „VFR Communication“, kterou nabízíme na našich stránkách, obsahuje mimo jiné také kompletní anglickou komunikaci natočenou během letu z letiště Příbram právě až do Portorože. Pokud se tedy na váš let chcete dobře připravit nebo si nejste svou anglickou komunikací úplně jistí, tak s naší aplikací máte skvělou možnost (viz boxík vlevo).

-fr-

Zoom gallery 

 

Expedice Flying Revue

Podívejte se na speciály z našich dalších expedic: USA, Sahara, Ostrovy severního moře, Karibik aj.

Všechny expedice najdete na webu Flying Revue zde.

Články k expedicím si můžete přečíst tady.

poznámka_2019-08-02_193013.jpg
Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Ostrovy Jaderského moře > Ostrovy Jaderského a Egejského moře 10: Ze Soluně do Velkého Tarnova
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.07.1983 se stalo...
23.07.1983
Duchapřítomnost posádky a velká dávka štěstí zachránila před 25 léty, 23. července 1983, život 61 pasažérům a osmi členům posádky Boeingu 767-200 při incidentu, který vešel do historie pod názvem Gimli glider.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »