Ostrovy Jaderského a Egejského moře 2: Nad Kornati a Primoštenem do Tivatu

10.5.2019

Ostrovy Jaderského a Egejského moře 2 (video)       Let nad jadranským pobřežím k jihu nabízí místy až troufalou krásu barev a tvarů ostrovů rozesetých v moři, a přitom takřka na dohled od nás. Dnes doletíme do Boky Kotorské.  


Ostrovy Jaderského a Egejského moře 2.

Pro létání podél pobřeží v Chorvatsku jsou stanovené VFR cesty Adria 1, Adria 2 a Adria 3, někde ještě s malými odbočkami označenými písmeny. Není obvykle ani problém na společných navigačních bodech trasy Adria měnit. Maximální výška letu je obvykle stanovená na 1000 – 1500  stop.

» Létáte? Fotíte? Točíte?  své záběry s vaším povídáním k nim. Rádi je zveřejníme v rubrice Od čtenářů Flying Revue.  

Zoom gallery  Zoom gallery

Trasy pomáhají organizovat provoz nad chorvatskými ostrovy a pobřežím a zásadně zjednodušují komunikaci s řídícími při průletu TMA dopravních letišť Pula, Rijeka, Zadar, Split a Dubrovník. Všechny trasy Adria nabízejí překrásné pohledy na ostrovy nebo pobřežní města a přístavy. VFR piloti mají celkem svobodné rozhodování, kterou ze zmíněných tras si přejí letět. Navigační body definující jednotlivé trasy jsou poměrně husté a jsou obvykle umístěné nad význačnými místy různých ostrovů a ostrůvků.

VFR Communication
”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

Velká část dnešního videa z přeletu chorvatských ostrovů ze severu k jihu leží na trase Adria 1. Můžete proto shlédnout ostrovy Lošinj, Rivanj, nekonečně dlouhý Dugi Otok, překrásné tvary ostrovů národního parku Kornati, ostrůvek Kaprije i městečko Primošten tísnící se na malém poloostrově. K tomu také střed historického města Split, ostrovy a letiště Brač i přístav Korčula a pevnostní město Dubrovník. Video ukazuje i přistání na letišti ostrova Brač a přistání na dopravním letišti v Tivatu.

» Všechny díly videosérie Ostrovy Jaderského a Egejského moře můžete sledovat zde.

Jak to tak bývá, můžeme cestovat i létat kolem celého světa, abychom nakonec zjistili, že nejromantičtější moře a nejhezčí ostrovy jsou vlastně ty, které máme nejblíže. Letět nad Jaderským mořem z Portorože až třeba na Korfu nebo obráceně je pokaždé zážitek, na který se člověk prostě musí těšit. Temně modré Jaderské moře, roztodivné tvary mnoha atraktivních ostrovů, pitoreskní malé přístavy, historická města…. 

Pokud vás dnešní video povzbudí k tomu, abyste se na chorvatské pobřeží vypravili malým letadlem, tak vám můžeme ještě připomenout, že výuková aplikace anglické letecké komunikace „VFR Communication“, kterou nabízíme na našich stránkách, obsahuje mimo jiné také kompletní anglickou komunikaci natočenou během letu z letiště Příbram právě až do Portorože. Pokud se tedy na váš let chcete dobře připravit nebo si nejste svou anglickou komunikací úplně jistí, tak s naší aplikací máte skvělou možnost (viz boxík vlevo).

-fr-

Zoom gallery

Expedice Flying Revue

Podívejte se na speciály z našich dalších expedic: USA, Sahara, Ostrovy severního moře, Karibik aj.

Všechny expedice najdete na webu Flying Revue zde.

Články k expedicím si můžete přečíst tady.

rgpjbokmfv.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Ostrovy Jaderského moře > Ostrovy Jaderského a Egejského moře 2: Nad Kornati a Primoštenem do Tivatu
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


FireGold:

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 21.05.1927 se stalo...
21.05.1927
Charles Lindbergh úspěšně zakončil svůj průkopnický transatlantický let přistáním na letišti v Le Bourget u Paříže.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »