Ostrovy Jaderského a Egejského moře 3: Z Boky Kotorské přes Albánii na Korfu

17.5.2019

Ostrovy Jaderského a Egejského moře 3 (video)       Území tří států přeletíme ve třetí etapě našeho videoseriálu Ostrovy Jaderského a Egejského moře - Černé Hory, Albánie a Řecka. Letiště na Korfu řada čtenářů nejspíš zná z vlastní cestovatelské zkušenosti, dnes ho ale můžete vidět z pohledu pilota. 


Ostrovy Jaderského a Egejského moře 3.

V Tivatu se mi podařilo domluvit se s řídícím stanoviště TWR, že mě nechá chvíli létat nad Bokou Kotorskou, která leží v CTR jeho letiště. To je možná nejkrásnější záliv, jaký lze na světě najít. Poměrně úzký vstup a velmi rozsáhlá a členitá mořská hladina mezi horami i hodně historie v podobě pevností, kostelů i římského amfiteátru.

Boka Kotorská má v historii známou kapitolu, kdy zde v roce 1918 došlo ke známé protirakouské vzpouře námořnictva, jíž se účastnili i čeští vojáci. Vzpoura byla tvrdě potlačena, mnoho námořníků popraveno. V Boce Kotorské mělo později svůj přístav i československé loďstvo. Od roku 1979 je zátoka (boka) zapsaná do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Zoom gallery  Zoom gallery

» Létáte? Fotíte? Točíte?  své záběry s vaším povídáním k nim. Rádi je zveřejníme v rubrice Od čtenářů Flying Revue.   

Pak jsem pokračoval dál na jih kolem pobřeží Montenegra s jeho městy Budva, Svatý Stefan, Ulcinj. Odsud jsem zamířil k pobřeží Albánie a vysokým horám na jihu země. Kousek za albánsko-kyperskou hranicí už pak leží ostrov Korfu s letištěm, které má trochu komplikované přiblížení na dráhu 17, jelikož kvůli nedalekým horám je potřeba letět dost vysoko a pak strmě klesat k prahu dráhy. Ale jak vidíte na videu, podařilo se. 

VFR Communication
”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.


» Doporučujeme: Trexee, letecký tracker a monitoring vašeho letadla.

Dnešní video ještě zachycuje krásy ostrova Korfu, jeho hlavního města i menších ostrovů, které patří do dlouhého souostroví s názvem Ionské ostrovy.  

» Všechny díly videosérie Ostrovy Jaderského a Egejského moře můžete sledovat zde.

Jak to tak bývá, můžeme cestovat i létat kolem celého světa, abychom nakonec zjistili, že nejromantičtější moře a nejhezčí ostrovy jsou vlastně ty, které máme nejblíže. Letět nad Jaderským mořem z Portorože až třeba na Korfu nebo obráceně je pokaždé zážitek, na který se člověk prostě musí těšit. Temně modré Jaderské moře, roztodivné tvary mnoha atraktivních ostrovů, pitoreskní malé přístavy, historická města…. 

Pokud vás dnešní video povzbudí k tomu, abyste se na chorvatské pobřeží vypravili malým letadlem, tak vám můžeme ještě připomenout, že výuková aplikace anglické letecké komunikace „VFR Communication“, kterou nabízíme na našich stránkách, obsahuje mimo jiné také kompletní anglickou komunikaci natočenou během letu z letiště Příbram právě až do Portorože. Pokud se tedy na váš let chcete dobře připravit nebo si nejste svou anglickou komunikací úplně jistí, tak s naší aplikací máte skvělou možnost (viz boxík vlevo).

-fr-

Zoom gallery eugofpdúc.jpg

Expedice Flying Revue

Podívejte se na speciály z našich dalších expedic: USA, Sahara, Ostrovy severního moře, Karibik aj.

Všechny expedice najdete na webu Flying Revue zde.

Články k expedicím si můžete přečíst tady.

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Ostrovy Jaderského moře > Ostrovy Jaderského a Egejského moře 3: Z Boky Kotorské přes Albánii na Korfu
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 22.06.1984 se stalo...
22.06.1984
První vzlet letoun Rutan Voyager, prvního stroje, který provedl oblet zeměkoule bez mezipřistání a doplnění paliva.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »