Ostrovy Jaderského a Egejského moře 8: Z ostrova Samos dvakrát přes Egejské moře a na ostrov Lesbos

19.7.2019

Ostrovy Jaderského a Egejského moře 8 (video)         Ostrov, kde podle pověsti utonul první letec v historii, bájný Ikaros, a také místo, kde podle některých pramenů ležela rovněž bájná Atlantida, nabízí dnešní, poněkud delší video ze série Ostrovy jaderského a Egejského moře. Podívejte se.  


Ostrovy Jaderského a Egejského moře 8: Z ostrova Samos dvakrát přes Egejské moře a na ostrov Lesbos

Dnešní video je trochu delší, protože nás provede vlastně dvakrát napříč Egejským mořem a představí nám další ostrovy ze skupiny Severovýchodní Egejské ostrovy (Northeast Aegean Islands) a novou skupinu ostrovů - Kyklády.

Po odletu ze Samosu a po přeletu ostrovů Fourni, které mají úžasné tvary i barvy, nás dnešní video vezme nad ostrov, který by měl být v leteckém světě určitě známější, než ve skutečnosti je – Ikaria. Severně od něj podle řecké báje totiž zahynul Ikaros, první známý aviatik. 

Zoom gallery  Zoom gallery

Z Icarie pak přeletíme ostrov Mykonos, který již patří do souostroví Kyklády, a pak největší ostrov tohoto souostroví – Naxos. Ještě pár desítek minut letu na jih a dostaneme se nad zřejmě nejpopulárnější řecký ostrov - vulkanický Santorini, kde podle některých pověstí ležela bájná Atlantida.

» Létáte? Fotíte? Točíte?  své záběry s vaším povídáním k nim. Rádi je zveřejníme v rubrice Od čtenářů Flying Revue.   

Letecké video pak pokračuje vzletem z letiště města Ermupouli, ležícím na ostrově Syros, které je zároveň hlavním městem celé oblasti Kykládských ostrovů. Pro piloty je důležité, že zde je k dostání Mogas, což je na řeckých ostrovech neobvyklé.

Odsud už nás pak bere zpět na východní stranu Egejského moře až k přistání na ostrově Lesbos severně od Samosu. Než se tam dostaneme, uvidíme ale také ještě ostrovy Andros patřící ke Kykládským ostrovům a Chios patřící společně s Lesbosem, Samosem i Icarií k Severovýchodním Egejským ostrovům.

VFR Communication
”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.


» Doporučujeme: Trexee, letecký tracker a monitoring vašeho letadla.

» Všechny díly videosérie Ostrovy Jaderského a Egejského moře můžete sledovat zde.

Jak to tak bývá, můžeme cestovat i létat kolem celého světa, abychom nakonec zjistili, že nejromantičtější moře a nejhezčí ostrovy jsou vlastně ty, které máme nejblíže. Letět nad Jaderským mořem z Portorože až třeba na Korfu nebo obráceně je pokaždé zážitek, na který se člověk prostě musí těšit. Temně modré Jaderské moře, roztodivné tvary mnoha atraktivních ostrovů, pitoreskní malé přístavy, historická města…. 

Pokud vás dnešní video povzbudí k tomu, abyste se na chorvatské pobřeží vypravili malým letadlem, tak vám můžeme ještě připomenout, že výuková aplikace anglické letecké komunikace „VFR Communication“, kterou nabízíme na našich stránkách, obsahuje mimo jiné také kompletní anglickou komunikaci natočenou během letu z letiště Příbram právě až do Portorože. Pokud se tedy na váš let chcete dobře připravit nebo si nejste svou anglickou komunikací úplně jistí, tak s naší aplikací máte skvělou možnost (viz boxík vlevo).

-fr-

Zoom gallery 

Expedice Flying Revue

Podívejte se na speciály z našich dalších expedic: USA, Sahara, Ostrovy severního moře, Karibik aj.

Všechny expedice najdete na webu Flying Revue zde.

Články k expedicím si můžete přečíst tady.

hbjnkol.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Ostrovy Jaderského moře > Ostrovy Jaderského a Egejského moře 8: Z ostrova Samos dvakrát přes Egejské moře a na ostrov Lesbos
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.07.1983 se stalo...
23.07.1983
Duchapřítomnost posádky a velká dávka štěstí zachránila před 25 léty, 23. července 1983, život 61 pasažérům a osmi členům posádky Boeingu 767-200 při incidentu, který vešel do historie pod názvem Gimli glider.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »