Pavel Březina si z Afriky nakonec odváží místo bronzu stříbro. Nejkrásnější závod, říká

3.8.2018

Úspěch na Icarus Trophy     S radostí opravujeme původní informaci ze Zimbabwe, která říkala, že zlínský průkopník motorového paragladingu a vírníkového létání Pavel Březina doletěl do cíle závodu motorových paraglidů Icarus Trophy v Africe jako třetí - nakonec si Pavel z Afriky veze stříbro!

Pavel Březina jako stříbrný, vítězný Alard Hufner a třetí Eugen Cussons.Zoom gallery
Pavel Březina jako stříbrný, vítězný Alard Hufner a třetí Eugen Cussons.

Březina sice skutečně do cíle doletěl jako třetí, nicméně ve skutečnosti byl druhým nejrychlejším závodníkem z třicetičlenného startovního. "Je to prosté - s Eugenem jsme doletěli společně, jenže já startoval o čtvrt hodiny později, takže jsem měl v cíli lepší čas," napsal do redakce dnes dopoledne. Jihoafričan Eugen Cussons je tedy třetí, vítězem je Alard Hufner rovněž z Jihoafrické republiky, ten cílovou linii přeťal v sobotu zhruba hodinu před polednem. 

Video z přistání Pavla Březiny v cíli si můžete pustit zde. "Cíl. Hurá. Můj nejhezčí a zároveň nejtěžší výlet," komentuje Pavel lakonicky svůj úspěch na facebooku. Blahopřejeme!, dodáváme z redakce Flying Revue.  

Pavel Březina závod považuje za nejhezčí, na jakém kdy startoval. "Zároveň je to ale i nejtěžší závod, jaký jsem doposud absolvoval. Polovinu jsem letěl sám, potom jsme se s kolegou z týmu potkali na jedné kontrole a odtud už pokračovali společně. Africká zvířata volně se pohybující v přírodě jsou při pohledu z padáku opravdu zážitek," vzkázal čtenářům Flying Revue Pavel přímo z Afriky. A protože první tři piloti byli v cíli o desítky hodiny dříve než ostatní, mohli si při čekání na ně létání na africkou přírodou užít už jen nesoutěžně. Video i zde.

Zoom gallery

Podívejte se: Vírníkem k vinným sklepům, po silnici i vzduchem. S Pavlem Březinou jsme se proletěli jeho "silničním" vírníkem až k vinným sklepům v Petrově. 

Pavel Březina si pro už tak náročný závod navíc vybral (jako jeden z deseti závodníků) těžší kategorii Race. V ní musí uletět celou trasu bez jakékoli podpory s výjimkou pomoci ad hoc zvenčí. Například tak, že "pokud by dokázal někoho zcela cizího okouzlit tak, aby mu poskytli pomoc, je to košer", uvádí organizátoři na webu závodu. Pomoc přátel, známých či jiných pilotů nebo jejich týmů je vyloučena. Své týmy mohou v závodě využívat pouze závodníci v kategorii Adventure. 

Pavel Březina po dokončení závodu Icarus Trophy 2018, v němž získal stříbro. Foto: Facebook P. BřezinyZoom gallery
Pavel Březina po dokončení závodu Icarus Trophy 2018, v němž získal stříbro. Foto: Facebook P. Březiny
  Pavel Březina (vlevo) s Jihoafričanem Eugenem Cussonsem v cíli Icarus Trophy. Foto: Facebook P. BřezinyZoom gallery
Pavel Březina (vlevo) s Jihoafričanem Eugenem Cussonsem v cíli Icarus Trophy. Foto: Facebook P. Březiny

Pavel Březina uletěl za čtyři dny 1138 km - závod, který si letos odbyl svou africkou premiéru, vedl přes území tří států - Jihoafrické republiky, kde byl západně od Pretorie start, a dále přes Botswanu do Zimbabwe. Perlička: piloti museli hranice přecházet pěšky. Při jakémkoli přistání pak museli znovu vzlétnout maximálně 200 metrů od místa přistání. 

Jan Dvořák

Zdroj: www.icarustrophy.com, facebook Pavla Březiny

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Pavel Březina si z Afriky nakonec odváží místo bronzu stříbro. Nejkrásnější závod, říká
.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 01.04.1948 se stalo...
01.04.1948
První let experimentálního letounu Convair XF-92, prvního proudového letounu s delta křídlem.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345