PGB - dobojováno, Švýcaři vítězí

1.9.2015

Foto: Tieche/Sciboz - letíme do noci
Foto: Tieche/Sciboz - letíme do noci

Letošní ročník závodu o Pohár Gordona Bennetta máme za sebou. A jaký to byl souboj!

Nad ránem už bylo konečně jasno. Odvážný noční let týmu SUI-2 skončil bezpečným přistáním za měsíčního svitu a posádce Nicolas Tieche a Laurent Sciboz přinesl třetí místo, přičemž po více než třech dnech ve vzduchu a více než dvou tisících uletěných kilometrů je od druhé posádky v závěrečném pořadí (GER-1 s osádkou Eimers/Zenge) dělily pouhé čtyři kilometry a od vítězných krajanů Friedena a Witpraechtigera (SUI-1) necelých třináct kilometrů. Jaký nádherný závod!

Zoom gallery

Nad 2000 kilometrů se dostali ještě dlouho vedoucí Španělé Gonzáles a Aguirre a potlesk zaslouží i posádky týmů POL-1 a USA-2, které se dostaly také přes  metu 1900 kilometrů.

Každopádně letošní Pohár Gordona Bennetta přinesl nádhernou podívanou a skvělý a napínavý závod, který díky internetu a moderním komunikačním prostředkům mohli sdílet i fanoušci balonového létání po celém světě. Uznání zaslouží nejen pořadatelé, ale především všechny posádky, které se letošního ročníku zúčastnily. My se však ještě na stránkách webu Flying Revue neloučíme, neboť nás čeká minimálně ještě rozbor závodu od jednoho nestorů balonového létání v České republice a spolupracovníka naší redakce, Jana Smrčky.

Flying Revue > Aktuality > Balónové létání > PGB - dobojováno, Švýcaři vítězí
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 
.

Časopis FR 4/2019CIDNA 2019: Už brzy!

Kalendárium:

Dne 21.08.1908 se stalo...
21.08.1908
Francouzský letecký průkopník Leon Levavasseur dosáhl prvního úspěchu, když jím navržený letoun Antoinette II provedl první let po uzavřené dráze uskutečněný jednoplošníkem ve Issy-les-Moulineaux. Let trval 1 min a 36 sekund.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
1234

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Exkurze s FR:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345