PGB - ráno druhého dne

30.8.2015

PGB - ráno druhého dne

Posádky balonů maji za sebou velmi náročnou a v některých případech i nebezpečnou noc.

Jak jsme informovali v půlnoční reportáži, velkou starost způsobila posádkám letícím po pobřeží kanálu La Manche bouřková fronta, která se posunula na východ více, než bylo původně předpokládáno. Po balónech posádek GER-2, FRA-1 a FRA-2 přinutila k sestupu a přistání i Belgičany Jurgena Dobbelaera a Davida Spidoorena (balón BEL-2), kteří dlouhou dobu letěli téměř ve formaci s německými favority, posádkou GER-1 Wilhelma Eimerse a Matthiase Zengeho.  Oba balóny zpočátku ve velmi obtížných podmínkách pokračovaly, ale malý náskok GER-1 nakonec dovolil německé posádce uniknout, zatímco Belgičané byli nuceni v 0.55 přistát.

Foto: SUI-1 - takto viděli po ránu bouřkovou frontu nad Kanálem, se kterou tolik bojovali jejich soupeři, Švýcaři Frieden a WitpraechtigerZoom gallery
Foto: SUI-1 - takto viděli po ránu bouřkovou frontu nad Kanálem, se kterou tolik bojovali jejich soupeři, Švýcaři Frieden a Witpraechtiger

Posádka Wilhelma Eimerse po těžké noci v těchto okamžicích stále statečně bojuje s bouřkovou frontou, ale možná bude muset i ona let ukončit.

Dnešní noc se stala konečnou i pro posádku SUI-3 Waltera Gschwendtnera a Ernsta Tschupperta, která přistála nad ránem po překonání 849,34 km. Po osmé hodině ranní pak přistáli i Poláci Mateusz Rekas a Jacek Bogdanski.

Foto: SUI-1 - ráno nad LucemburskemZoom gallery
Foto: SUI-1 - ráno nad Lucemburskem

Flying Revue > Zprávy > Balónové létání > PGB - ráno druhého dne
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 
.

         Máme pro vás »

FR 5/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 29.09.1895 se stalo...
29.09.1895
V městečku Corinth v Mississippy se narodil americký letec, závodník a rekordman Roscoe Turner, trojnásobný vítěz závodu Thompson Trophy.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456