PGB - ráno třetího dne

31.8.2015

PGB - ráno třetího dne

Závod o Pohár Gordona Bennetta se dostal do třetího dne. Ale jasno ještě není.

Na konci druhého dne závodu se na čele tabulky držely stále týmy ESP-1 (Gonzales/Aguirre) a USA-2 (White/Sullivan). Oba dva balóny však musely během odpoledne přistát ve východním Polsku, nedaleko hranic s Běloruskem. Ve hře byli stále také Wilhelm Eimers a Matthias Zenge. Včerejší den je ovšem stál jak mnoho plynu, tak i mnoho balastu a to může být pro dnešek omezujícím faktorem. V noci na pondělí však ještě stále bylo možné, že se jim podaří najít trasu, která by je zanesla severněji, než oba prvně zmiňované balóny, a tak by se mohli vyhnout nutnosti přistát (připomeňme, že Bělorusko ani Rusko nepatří mezi tzv. otevřené země a balonisté tedy mají jedinou možnost, pokusit se obletět ruskou enklávu u Kaliningradu) a přistát v pobaltských státech nebo se pokusit doletět do Finska, pokud by to příznivé větry umožňovaly).

Zvítězí tedy některý z těchto třech velezkušených týmů? Nesmíme však zapomenout ani na jejich pronásledovatele. Stále pokračuje tým SUI-1 (Frieden/Witpraechtiger), bezesporu velmi kvalitní tým, který již jednou (v roce 2010) zvítězil a dvakrát doletěl na druhém místě.

  Zoom gallery

V noci na pondělí se ještě také dávaly jisté šance posádce balonu BEL-1, která letěla sice vzadu, ale teoreticky měla výhodu v možnosti manévru během pondělí. Ale ani tato posádka již aktuálně nepokračuje, musela přistát v pondělních ranních hodinách.

Závod tedy vstupuje do svého třetího dne a klíčové otázky zůstávají stále nezodpovězeny. Zvítězí Španělé, kteří vedli po většinu závodu? Podaří se posádce balónu GER-1 najít výhodný vítr a vydat se severní cestou přes Baltické moře? A nebo se tento husarský kousek podaří jejich soupeřům z švýcarského týmu SUI-1? Uspějí snad nakonec Poláci nebo třetí francouzský tým

V soutěži dále v pondělí ráno pokračuje pět balonů. Náskok obou týmů na čele průběžné tabulky se stále zmenšuje a dnešní den tento fantastický závod zřejmě rozhodne.

Text: Jan Smrčka a Michal Beran

 

 

 

Flying Revue > Aktuality > Balónové létání > PGB - ráno třetího dne
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 
.

Časopis FR 4/2019CIDNA 2019: Už brzy!

Kalendárium:

Dne 21.08.1908 se stalo...
21.08.1908
Francouzský letecký průkopník Leon Levavasseur dosáhl prvního úspěchu, když jím navržený letoun Antoinette II provedl první let po uzavřené dráze uskutečněný jednoplošníkem ve Issy-les-Moulineaux. Let trval 1 min a 36 sekund.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
1234

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Exkurze s FR:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345