Pilotní kvalifikace: Vodní hrátky aneb kvalifikace SES

21.12.2014

Můžete mi hned namítnout, že v naší krásné České republice není s plováky kde létat, tak proč získávat takovouto exotickou kvalifikaci. Ano, máte úplnou pravdu. Ale prostě to stojí za tu legraci!

Výcvik SES obnáší pět letových hodin a kromě úžasného polétání, které si skutečně užijete, vám přinese také mnoho nových vědomostí i zkušeností pro běžné každodenní létání i s obyčejnými kolečky. Kvalifikaci SES (Single Engine Sea) není zatím bohužel možné získat v Čechách, budete proto muset podniknout výlet do některého blízkého či vzdálenějšího státu, kde jsou hydroplány ještě, nebo už zase, v oblibě. Já osobně jsem kvalifikaci získal v USA. Je to pravděpodobně nejlevnější způsob a vzhledem k přístupu k létání ve Spojených státech také jeden z nejpříjemnějších. Kvalifikaci je možné určitě získat také v Itálii na Lago di Garda a ve skandinávských zemích. Dokonce se můžete těšit na zapsání kvalifikace do vašeho českého pilotního průkazu. Úřad civilního letectví vám kvalifikaci získanou v zahraničí bez problémů zapíše, horší už to bude s její pravidelnou obnovou, pokud nebudete do hydroplánové letecké školy jezdit pravidelně alespoň každé dva roky. V USA je mnoho leteckých škol nabízejících výcvik pro získání kvalifikace SES. Já jsem využil služeb asi té nejznámější. Jack Brown’s Seaplane Base na Floridě ( www.gate.net/ seaplane) se chlubí více než 14 tisíci vycvičenými piloty od roku 1962, a to je skutečně úctyhodný počet. Sídlí v centrální Floridě, ve Winter Haven nedaleko Lakelandu, v kraji přezdívaném „Země tisíce jezer“. Je to skutečně kraj jezer, jezírek, rybníčků a tůněk. A téměř na všech můžete úplně bez problémů přistávat. Školu provozuje John Brown, syn Jacka Browna, který před několika lety tragicky zahynul, když se mu v jeho seaplanu uvolnil špatně zajištěný šroub táhla výškovky. Výcvik zahrnuje dvě hodiny školení na zemi a pět letových hodin na Piperu J3 CUB. Závěrečné přezkoušení s examinátorem zabere necelou hodinu ve vzduchu. A vzhledem k tomu, že John Brown je pověřeným examinátorem FAA, zvládnete vše na jednom místě. Kompletní výcvik i se závěrečnou zkouškou vás přijde v dnešní době asi na 1200 USD.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > BŘEZEN – DUBEN 2011 > Pilotní kvalifikace: Vodní hrátky aneb kvalifikace SES
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» 19. 9. LKKT-LFGC (první etapa zde)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 20.09.1904 se stalo...
20.09.1904
Wilbur Wright provedl se strojem Flyer II první úspěšný let po uzavřené dráze.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345