Plně autonomní nákladní dron společnosti Bell doručí zásilku i pomůže při živelní pohromě

2.10.2019

Nákladní dron APT 70 společnosti Bell v představě grafika. Testovaný prototyp má zatím poněkud spartánštější podobu. Zdroj: BellNákladní dron APT 70 společnosti Bell v představě grafika. Testovaný prototyp má zatím poněkud spartánštější podobu. Zdroj: Bell
Nákladní dron APT 70 společnosti Bell v představě grafika. Testovaný prototyp má zatím poněkud spartánštější podobu. Zdroj: Bell

Bezpilotní prostředky        Další z bezpilotních protředků s vertikálním vzletem má za sebou první let. Jedná se o nákladní dron APT 70 společnosti Bell, testovací let proběhl nedávno ve Fort Worth. 

Dron APT 70 je schopen dosáhnout maximální rychlosti přes 160 km/h a v základní sestavě má být s to přepravovat náklad o váze až 32 kg na vzdálenost cca 30 km. Je součástí rodiny eVTOL (elektronických zařízení s vertikálním vzletem a přistáním), kterou Bell vyvíjí. Letoun ve tvaru obdélníkového rámu, v jehož vrcholech jsou nahoře (v pozici stroje na zemi) ve vertikálním směru umístěny čtyři vrtulové elektromotory. Směrem dolů z rámu odstupují z vrcholů nohy, na jejichž koncích jsou umístěny stabilizátory. Po vertikálním vzletu se pro přechod do dopředného pohybu nepřeklápějí rotory, nýbrž celý stroj, přičemž rám plní funkci křídla. Rozměry zařízení jsou 1,8×2,7 m.


Video z prvního vzletu autonomního nákladního bezpilotního prostředku APT 70 společnosti Bell. Zdroj: Bell

Úspěšný autonomně řízený let nákladního dronu APT 70 (Autonomous Pod Transport) proběhl na testovací ploše u Fort Worth v Dallasu, USA. „Těší nás, že se nám podařilo dosáhnout tohoto milníku a že můžeme tuto technologii pro naše zákazníky dále rozvíjet,“ říká Scott Drennan, viceprezident společnosti Bell pro inovace. Dron APT 70 by měl v budoucnu sloužit pro doručování balíčků, pro nouzovou zdravotnickou přepravu, ale také pro využití při živelních pohromách. "Věříme, že jeho schopnosti změní způsob, jakým budou bezpilotní letadla v budoucnosti komerčně využívána,“ dodává Drennan.

Drony APT jsou podle společnosti Bell dvakrát rychlejší než běžné vícerotorové drony a mají dvojnásobný dolet. Jsou určeny pro okamžité nasazení, lze je rychle rekonfigurovat a snadno vyměňovat a nabíjet baterie. S japonskou logistickou společností Yamato spolupracuje Bell na integraci jejího systému manipulace s balíky do nákladového prostoru dronu. Předpokládá se, že tato služba bude uvedena do provozu na začátku příštího desetiletí.

APT 70 Bell plánuje testovat s certifikátem experimentálního typu do konce roku.

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů, půobí i v oblasti otočných rotorových motorů. Spolu s Bell patří do konsorcie Textron také Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. 

Zdroj: Bell

Flying Revue > Aktuality > Všeobecné letectví > Plně autonomní nákladní dron společnosti Bell doručí zásilku i pomůže při živelní pohromě
.

Kurz VFR zahraniční lety


Všechny kurzy a exkurze FR zde. 

Novinka: L-410

Novinka: Hloubkaři


Pod palbou hloubkařů - novinka v e-shopu.

Soutěž:Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 20.10.1934 se stalo...
20.10.1934
Ze základny v Mildenhallu odstartovali účastníci proslulého MacRobertson Air Race k letu do australského Melbourne. Vítězem se stala nakonec posádka C. W. A. Scott a Tom Campbell Black s letounem DH. 88 Comet "Grosvenor House".
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345