Pomoc mladým plachtařům: Projekt na podporu juniorům

21.12.2014

Pilot-plachtař zraje dlouho jako dobré víno, od prvních leteckých krůčků k soutěžním vavřínům vede často dlouhá a trnitá cesta. Cílem projektu PPJ je usnadnit juniorům na této cestě první kroky.

V bezmotorovém létání je juniorská kategorie do 25 let, což má hlavní důvod ve věkovém limitu pro zahájení leteckého výcviku (zpravidla 15 let) a v získání kvalifikace pilota kluzáků po dosažení 16 let. Teprve poté je možné získávat první zkušenosti z výkonnostního a následně soutěžního létání.

Reakce na diskuzní fóra

Již delší čas se ozývaly hlasy mladých plachtařů na různých diskuzních fórech, žádající zlepšení podpory juniorů ze strany Plachtařské komise AeČR. Vedle žádostí o tuto podporu zde padaly i názory, jak tuto podporu uskutečňovat. Ve dnech 15. a 16. října 2010 zasedala na letišti ve Zbraslavicích plachtařská komise a jedním z bodů jednání byla volba trenéra juniorské reprezentace. Z jednomyslného rozhodnutí členů komise vznikl projekt, který neřeší pouze otázku juniorské reprezentace, ale je zaměřen na podporu juniorů různých výkonnostních skupin a nese název Projekt na podporu juniorů (dále jen PPJ).

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > BŘEZEN – DUBEN 2011 > Pomoc mladým plachtařům: Projekt na podporu juniorům
.

CIDNA 2019: 1. etapa


      » Máme za sebou první etapu ».

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 16.09.2013 se stalo...
16.09.2013
Na letišti Montréal-Mirabel v provincii Quebec byl uskutečněn první let provedl prototypu dopravního letounu Bombardier Cseries (C-FBCS).
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345