Představujeme česká a slovenská letiště: Dvůr Králové (LKDK)

30.1.2019

Představujeme česká a slovenská letiště 9: Letiště Dvůr Králové        Královédvorské letiště je další zastávkou naší videosérie Představujeme letiště Česka a Slovenska. Podívejte se na přílet, vzlet a nízký průlet.


Česká Republika, Dvůr Králové LKDK, Přistání a vzlet

Na tomto východočeském letišti přistanete na 860 m dlouhé travnaté dráze 10/28. Veřejné vnitrostátní letiště má více než sedmdesátiletou historii, aeroklub ještě o 15 let starší, založen byl už v roce 1932. Letiště se začalo stavět dva roky po 2. sv. válce v roce 1947. » Vše o letištích

Počátky létání ve městě se ale datují ještě dříve. Už v roce 1911 se zde uskutečnil neúspěšný pokus o vzlet Ing. Jana Kašpara a první letecké pokusy o bezmotorové létání sahají dokonce až do devadesátých let devatenáctého století. Aeroklub byl součástí Masarykovy letecké ligy, řada pilotů za 2. světové války odešla do Anglie k RAF - například Karel Štrégl, Karel Hančil, Václav Netík či Eduard Zbroj.

lkdk-min.png  Zoom gallery

Velkou tradici zde má plachtařina, v současnosti zde působí například vícenásobná mistryně světa a dnes už plachtařská legenda Jana Vepřeková. Stanislav Čejka pak reprezentuje zcela opačné pole působnosti - je pilotem JAS-39 Gripen a zároveň (2019) vedoucím akrobatické skupiny Flying Bulls Aerobatic Team.

V provozu na LKDK můžete vidět C-172 Rocket, Z-226MS, ULL Skylane a řadu dalších aeroklubových i soukromých motorových letadel i kluzáků.

» Více o letišti v sekci Letiště ČR & SR 
» Videodatabáze přistání, vzletů a nízkých průletů na letištích ČR a SR 
» Vše o českých a slovenských letištích  

Letiště Dvůr Králové nad Labem je skvělým výchozím bodem pro lety nad Orlickými horami či Krkonošemi a samozřejmě vybízí k příletu i milovníky zvířat. Proslulá Zoo se safari je od letiště takřka na dohled. 

Letiště jsme nafilmovali v rámci expedice 100 let - 100 letišť, v jejímž rámci jsme u příležitosti oslav stého výročí československého letectví navštívili sto letišť v České a Slovenské republice. 

» Vše o expedici 100 let - 100 letišť

expedice_100_let_2018_web_2strana_cz-min.jpg

Všechna letiště vám postupně představíme. Zároveň všechna najdete ve video databázi na webu FR. Až bude dokončena, bude se jednat o největší nám známou video databázi českých a slovenských letišť soustředěnou na jednom místě - webu Flying Revue - propojenou s dalšími informacemi o těchto letištích.  


 

 

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Představujeme čs. letiště > Představujeme česká a slovenská letiště: Dvůr Králové (LKDK)
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 27.09.1908 se stalo...
27.09.1908
Madam Therese Peltier provedla z letiště v Turínu let o délce 200 m. Tento let je neoficiálně pokládán za první sólo let provedený ženou.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345