Představujeme česká a slovenská letiště: Dvůr Králové (LKDK)

30.1.2019

Představujeme česká a slovenská letiště 9: Letiště Dvůr Králové        Královédvorské letiště je další zastávkou naší videosérie Představujeme letiště Česka a Slovenska. Podívejte se na přílet, vzlet a nízký průlet.


Česká Republika, Dvůr Králové LKDK, Přistání a vzlet

Na tomto východočeském letišti přistanete na 860 m dlouhé travnaté dráze 10/28. Veřejné vnitrostátní letiště má více než sedmdesátiletou historii, aeroklub ještě o 15 let starší, založen byl už v roce 1932. Letiště se začalo stavět dva roky po 2. sv. válce v roce 1947. » Vše o letištích

Počátky létání ve městě se ale datují ještě dříve. Už v roce 1911 se zde uskutečnil neúspěšný pokus o vzlet Ing. Jana Kašpara a první letecké pokusy o bezmotorové létání sahají dokonce až do devadesátých let devatenáctého století. Aeroklub byl součástí Masarykovy letecké ligy, řada pilotů za 2. světové války odešla do Anglie k RAF - například Karel Štrégl, Karel Hančil, Václav Netík či Eduard Zbroj.

lkdk-min.png  Zoom gallery

Velkou tradici zde má plachtařina, v současnosti zde působí například vícenásobná mistryně světa a dnes už plachtařská legenda Jana Vepřeková. Stanislav Čejka pak reprezentuje zcela opačné pole působnosti - je pilotem JAS-39 Gripen a zároveň (2019) vedoucím akrobatické skupiny Flying Bulls Aerobatic Team.

V provozu na LKDK můžete vidět C-172 Rocket, Z-226MS, ULL Skylane a řadu dalších aeroklubových i soukromých motorových letadel i kluzáků.

» Více o letišti v sekci Letiště ČR & SR 
» Videodatabáze přistání, vzletů a nízkých průletů na letištích ČR a SR 
» Vše o českých a slovenských letištích  

Letiště Dvůr Králové nad Labem je skvělým výchozím bodem pro lety nad Orlickými horami či Krkonošemi a samozřejmě vybízí k příletu i milovníky zvířat. Proslulá Zoo se safari je od letiště takřka na dohled. 

Letiště jsme nafilmovali v rámci expedice 100 let - 100 letišť, v jejímž rámci jsme u příležitosti oslav stého výročí československého letectví navštívili sto letišť v České a Slovenské republice. 

» Vše o expedici 100 let - 100 letišť

expedice_100_let_2018_web_2strana_cz-min.jpg

Všechna letiště vám postupně představíme. Zároveň všechna najdete ve video databázi na webu FR. Až bude dokončena, bude se jednat o největší nám známou video databázi českých a slovenských letišť soustředěnou na jednom místě - webu Flying Revue - propojenou s dalšími informacemi o těchto letištích.  


 

 

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Představujeme čs. letiště > Představujeme česká a slovenská letiště: Dvůr Králové (LKDK)
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345