Představujeme česká a slovenská letiště: Frymburk (LKFRYM)

20.2.2019

Představujeme česká a slovenská letiště 12: Letiště Frymburk       Poměrně mladé letiště takřka na břehu Lipenské přehrady můžeme z leteckého pohledu nazvat bránou Šumavy a pokud se sem vydáte, nabídne vám malebné pohledy jak na letiště samé, tak na jeho okolí.


Letiště Frymburk, LKFR. Přistání, vzlet a nízký průlet nad dráhou 06. (c) Flying Revue 2019

Letiště Frymburk (LKFRYM) se nachází v oblasti doslova zaslíbené turistice, asi tři kilometry od severovýchodního břehu Lipenské přehradní nádrže, a patří mezi nejmalebněji položená česká letiště. Ve zvlněném terénu mezi loukami a lesy vás přivítá úhledná travnatá dráha 06/24, která poslouží jako výchozí bod pro - ať už pozemní či letecké - výlety do Pošumaví, na Lipno či na Šumavu, letecky můžete obdivovat i nedaleký Český Krumlov či Rožmberk. Jen skok to pak máte do Rakouska - osvěžit anglickou VFR komunikaci si můžete zde.    » Vše o letištích 

hijok-min.jpg  Zoom gallery

Letiště má zatím poměrně krátkou historii. První projekt na sportovní letiště v těchto místech vznikl v r. 1992, plocha pro provoz UL ale vznikla až v roce 2000, a to díky skupině čtyř nadšenců: Jindřicha Duška, Tomáše Václavíka, Zdeňka Vozábala a Jaroslava Pfudla. Zázemí letiště je zatím skromné, ale jeho provozovatel, společnost Alfa Air Frymburk, s.r.o., zde plánuje postavit nový hangár v podobě montované haly.

 » Více o letišti v sekci Letiště ČR & SR 

Vše o českých a slovenských letištích na webu Flying Revue

V současné době má letiště status neveřejné plochy SLZ a za pozornost určitě stojí, že se jedná o nejvýše položené letiště v Česku - 798 m nad mořem. Hned po vzletu je proto třeba s vyšší nadmořskou výškou počítat, jelikož je poměrně rychle potřeba nastoupat nad blízký les a okolní kopce.     

Letiště jsme nafilmovali v rámci expedice 100 let - 100 letišť, v jejímž rámci jsme u příležitosti oslav stého výročí československého letectví navštívili sto letišť v České a Slovenské republice. 

      » Vše o expedici 100 let - 100 letišť

expedice_100_let_2018_web_2strana_cz-min.jpg

Všechna letiště vám postupně představíme. Zároveň všechna najdete ve video databázi na webu FR. Až bude dokončena, bude se jednat o největší nám známou video databázi českých a slovenských letišť soustředěnou na jednom místě - webu Flying Revue - propojenou s dalšími informacemi o těchto letištích. 

logo_fr_transp.jpg

 

 ”fr_int”

VFR Communication

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

bbjiokúpú-min.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Představujeme čs. letiště > Představujeme česká a slovenská letiště: Frymburk (LKFRYM)
.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 06.04.1909 se stalo...
06.04.1909
V Buoy ve Francii vzlétl první letoun zkonstruovaný kompletně Henri Farmanem. Stroj označovaný jako Farman III, nebo někdy též Farman HF1, se stal prvním letounem využívajícím pro příčné řízení křidélek umístěných na odtokové hraně na konci křídla.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345