Představujeme česká a slovenská letiště: Havlíčkův Brod (LKHB)

23.1.2019

Představujeme česká a slovenská letiště 8: Letiště Havlíčkův Brod        Dnes v naší sérii videí z přístání, vzletů a nízkých průletů nad českými a slovenskými letiště míříme na letiště v Havlíčkově Brodě v srdci Českomoravské vrchoviny.


Česká Republika, Havlíčkův Brod LKHB, Vzlet

Letiště v centru Českomoravské vrchoviny disponuje travnatou dráhou 11/29 o délce 1000 m a má status veřejného vnitrostátního a neveřejného mezinárodního letiště. Je jediným mezinárodním letištěm v kraji Vysočina. Letiště bylo otevřeno v září 1935, dva měsíce nato byl založen místní aeroklub. » Vše o letištích

ugvhbijoipo-min.png  Zoom gallery

Aeroklub Havlíčkův Brod byl součástí Masarykovy letecké ligy. V létě roku 1936 pořídil spolek své první letadlo, kluzák Skaut. V roce 1939 bylo letiště obsazeno nacisty, majetek zabaven a aeroklub rozpuštěn. Po 2. světové válce byl aeroklub obnoven, nyní má zhruba 105 členů. Při aeroklubu působí také Klub leteckých modelářů. 

V provozu jsou zde např. Cessna FR 172, ultralighty Pegass, NG4 nebo Skylane, kluzáky K7, VSO10 nebo VT 116 Orlík. Místní aeroklub spolupořádá Plachtařský pohár Vysočiny a Pohár Petra Tučka. 

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

Letiště Havlíčkův Bod se nabízí jako výchozí bod pro letecké výlety nad Vysočinou, takřka přímo na letišti se můžete potěšit hrou golfu či se v horkých dnech svlažit v letištním bazéně. 

» Více o letišti v sekci Letiště ČR & SR 
» Videodatabáze přistání, vzletů a nízkých průletů na letištích ČR a SR 
» Vše o českých a slovenských letištích  

Letiště jsme nafilmovali v rámci expedice 100 let - 100 letišť, v jejímž rámci jsme u příležitosti oslav stého výročí československého letectví navštívili sto letišť v České a Slovenské republice. 

» Vše o expedici 100 let - 100 letišť

expedice_100_let_2018_web_2strana_cz-min.jpg

Všechna letiště vám postupně představíme. Zároveň všechna najdete ve video databázi na webu FR. Až bude dokončena, bude se jednat o největší nám známou video databázi českých a slovenských letišť soustředěnou na jednom místě - webu Flying Revue - propojenou s dalšími informacemi o těchto letištích.  


 

 

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Představujeme čs. letiště > Představujeme česká a slovenská letiště: Havlíčkův Brod (LKHB)
.

         Máme pro vás »

Podpořte dokument!


FR 3/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Kalendář leteckých akcí:

Kalendář leteckých akcí »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 29.05.1908 se stalo...
29.05.1908
První let s pasažérem v Evropě. Henri Farman svezl právníka a mecenáše průkopníků aviatiky Ernesta Archdeacona na letišti Issy-les-Moulineaux u Ghentu ve Francii.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »