Letiště: Hořovice (LKHV)

14.12.2018

Představujeme česká a slovenská letiště 2: Letiště Hořovice          Ve druhé části našeho seriálu Představujeme česká a slovenská letiště nabízíme video z přistání, vzletu a nízkého průletu na letišti Hořovice (LKHV). Ve 100 dílné sérii videí vám představíme česká a slovenská letiště z pohledu kamer na expedičním Dynamiku WT-9 OK-LEX.


Czech Republic, Hořovice LKHV - Landing and Take off

Letiště v Hořovicích se nachází 50km od Prahy nedaleko exitu 34 dálnice D5 z Prahy do Plzně. Přistanete zde komfortně na asfaltovou dráhu 06/24 (1170 x 30 m). Dráhu přetíná místní komunikace mezi Hořovicemi a Tlusticemi, což je občasným zdrojem komplikací při provozu.

» Více o letišti se dozvíte v sekci Letiště ČR & SR» Videodatabázi přistání, vzletů a nízkých průletů na letištích ČR a SR najdete zde

Původně travnaté letiště bylo založeno v roce 1952 jako záložní vojenské letiště, o šest let později trávu vystřídal kvůli provozu MiGů-19P asfalt. Paralelní pojížděcí dráha pak byla postavena v roe 1961. V současnosti má letiště status neveřejného vnitrostátního letiště. Na letišti sídlí Aeroklub Hořovice, Škola parašutizmu FUNJUMP a ULL škola.  

uoijpok.png  Zoom gallery

» Vše o českých a slovenských letištích 

Při příletu k hořovickému letišti lákají k obletu známé hrady Žebrák a Točník či nedaleký zámek Zbiroh. Příjemné panorama letišti na jihovýchodě poskytuje známá vrchovina Brdy, dříve z valné části vojenský újezd, nyní atraktivní turistická destinace. 

 


Letiště jsme nafilmovali v rámci expedice 100 let - 100 letišť, v jejímž rámci jsme u příležitosti oslav stého výročí československého letectví navštívili sto letišť v České a Slovenské republice. 

» Vše o expedici najdete ve webovém speciálu 100 let - 100 letišť.

expedice_100_let_2018_web_2strana_cz-min.jpg

Všechna letiště vám postupně představíme. Zároveň všechna najdete ve video databázi na webu FR. Až bude dokončena, bude se jednat o největší nám známou video databázi českých a slovenských letišť soustředěnou na jednom místě - webu Flying Revue - propojenou s dalšími informacemi o těchto letištích. 

logo_fr_transp.jpg

.

Líbí se Vám Flying Revue?

Podpořte nás na Facebooku:

Přečtěte si FR 1/2019:

e-Shop FR:

Dárkové balíčky:

Aplikace VFR Communication:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 21.02.1952 se stalo...
21.02.1952
První vzlet experimentálního letounu Saab 210, na kterém konstruktéři ověřovali aerodynamickou koncepci budoucího stíhacího stroje Saab J35 Draken.
zavřít

Představujeme:


             Letiště Přerov (LKPO) »

Předplatné:

..
1234

Knihy FR:

..
1234

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345