O expedici

O expedici

mbb528aac_mapa.pngNa 22. dubna 2014 plánuji odlet na první cestu v rámci projektu Evropské ostrovy – Evropské ostrovy západního Středomoří a Východního Atlantiku která povede přes ostrovy Elba, Korsika, Sardinie, Menorca, Mallorca, Ibiza, Lanzarotte, Grand Canaria, Palma, Tenerife, Madeira, Porto Santo, Il d´Yeux a během ní přistane OK LEX také v Gibraltaru i na severu Afriky v Melille a Tangeru a následně pak proletí nad Mont St. Michel ve Francii, vyloďovacími plážemi v Normandii a mnoha dalšími atraktivními místy. 

Cílem celého projektu Evropské ostrovy je proletět, nafilmovat vyfotografovat ostrovy a souostroví, která se nacházejí v mořích obklopujících Evropu – Středozemní moře, Atlantický oceán, Severní moře, Baltické moře. Po první části je na červen plánována část druhá, která bude zahrnovat ostrovy Guernsey, Jersey, Isle of Man, Orknejské ostrovy, Shetlandské ostrovy, Hebridy a Farské ostrovy.

Mediálním partnerem projektu "Evropské ostrovy" je portál iDnes, na kterém bude také celý průběh těchto letů sledován a dokumentován on-line. Při letu budu používat celkem 5 kamer - dvě pod křídly, jednu na ostruze, jednu pevenou v kabině a poslední ruční v kabině.

 

24.5.2014 proběhla o této expedici přednáška na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami. Prezentaci k přednášce si můžete stáhnout zde(formát .pptx, 43,7 MB).
 

Fotografie z cesty

Rozhovor pro ČT z 20. 5. 2014

 

Články na portálu iDNES:

16.4. Rozhovor na iDnes o přípravě cesty

18.4. Informativní článek iDnes

 

 

 

.

         Máme pro vás »

FR 6/2022: Už máte?

 

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Horké nebe nad hranicí!

Horké nebe nad hranicí »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 08.12.1934 se stalo...
08.12.1934
Imperial Airways poprvé doručily leteckou poštu pravidelnou poštovní linkou z Londýna až do Austrálie. Cílovým městem bylo Brisbane, první etapu z Londýna absolvoval letoun A.W. Atalanta.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »