Přidejte se k nám a staňte se členy Klubu Lovců letišť

20.5.2019

Přidejte se k nám a staňte se členy Klubu Lovců letišť

Klub Lovců letišť          Pojďte s námi utvořit tým pilotů, kteří přistanou na co největším počtu letišť v Česku, na Slovensku, v Evropě i kdekoli jinde na světě. Staňte se členy Klubu lovců letišť! A proč vlastně?

Létání je vzrušující, pohledy na zemi z nebe uklidňující a duši občerstvující. Někdy ale může padnout otázka - kam vlastně letět, kam se vydat? Máme pro vás tip. Zapojte se do našeho projektu Lovci letišť.

První přistání je vždycky jen jedno

Za těch několik let, co pro vás připravujeme tištěnou i webovou podobu Flying Revue, jsme zjistili (a při loňské misi 100 let-100 letišť zejména), kolik nadšených pilotů s chutí zapojit se do rozličných projektů v naší zemi je. A tak za vámi přicházíme s myšlenkou vytvořit něco prestižní pilotní klub, jehož členem se může stát kdokoli, kdo létá. Pokud docílí určité mety - v našem případě stanoveného počtu prvopřistání. Jinak řečeno, na kolika různých letištích pilot dosud přistál - u každého z nich se tedy do seznamu prvopřistání počítá pouze první přistání na něm. 

K nápadu nás přivedla kromě akce 100 let - 100 letišť i naše úspěšná loňská snaha dosáhnout rekordního počtu prvopřistání. "Létám motorově teprve něco přes deset let, a přesto se mi podařilo dosáhnout přistání na pěti stech různých letištích světa," říká držitel českého rekordu v této nově ustanovené disciplíně Jiří Pruša. "Takže věřím, že v Česku je řada "služebně starších" pilotů, kteří mají ve svých letových zápisnících jistě také velmi zajímavá čísla," dodává pilot, který nyní směřuje k metě tisícovky prvopřistání.

» Jak se přidat k nám přidat? Jednoduše - napište nám na e-mail

"Zdolání tisícovky mě - pokud se mi to podaří - určitě potěší, nicméně o rekord samotný až tolik nejde, to je jen třešnička na dortu. I když, přiznávám, určitá, poměrně výrazná motivace v ní skrytá je. Člověk je prostě tvor hravý, a tohle je hra, která ovšem dává vašemu létání zase jiné obrysy a náplň. Mnohem víc než o rekordy jde totiž o popularizaci sportovního létání i o určité směřování v něm. A protože právě popularizace sportovního létání je jedním z mých životních cílů, napadlo mě, že by účast v téhle hře mohla být zajímavá, příjemná i motivační nejen pro mě, ale i pro mnoho dalších sportovních pilotů v Česku a na Slovensku," vysvětluje Pruša. 

Lovci letišť aneb lovy beze zbraní 

Vážení kolegové piloti, přicházíme tedy za vámi s návrhem přidat se k projektu, jemuž jsme dali název Lovci letišť. Cílů je víc:

 • najít zase další motivaci a směr pro své létání
 • díky zapojení se do projektu poznat nová letiště, zdokonalit své schopnoti a zvýšit tak bezpečnost svého létání
 • poznat jiné piloty, jiné kluby a získat nové zkušenosti
 • rozvinout novou soutěžní disciplínu přístupnou každému pilotovi a zvyšující jeho pilotní umění 
 • podpořit popularitu sporotovního letectví i kontakty mezi letišti a piloty 

Aspekt bezpečnosti létání je pro nás také velmi důležitý. Přistávání na různých letištích totiž k větší bezpečnosti sportovního létání přispívá. Umožňuje pilotům poskočit ve svých pilotních zkušenostech a dovednostech o další kus vzhůru. "Každé letiště je jiné, jsou tu jiní lidé, jiné a jinak orientované dráhy, jiné vzdušné proudy, jiné okolí, jiné podnebí, letiště leží v nížinách i v horách. "Zkrátka člověk se tím, jak je přistání někdy jen trochu a jindy výrazně jiné, velice moc naučí," myslí si Jiří Pruša. 

Radost pro všechny

Klub Lovců letišť je dalším krokem snažení Flying Revue přispět k vytvoření a upevnění pomyslného leteckého mostu mezi českými letišti, aerokluby i piloty. Hlavním benefitem účasti v projektu je určitě uspokojení z dosažení cílové mety, k těm dalším ale patří jistě i možnost se s dalšími členy Klubu jednou za rok setkávat v sídle redakce, či možnost stát se ambassadorem sportovního létání i Flying Revue. O činnosti Klubu, resp. o dosažených metách jeho jednotlivými členy budeme pravidelně informovat také ve Flying Revue. To vše je velmi cenné i pro nás a velice se na to těšíme. 

V neposlední řadě pak nabízíme možnost získat za určitý počet dosažených prvopřistání zdarma přístup do aplikace pro interaktivní domácí výuku letecké angličtiny VFR Communication

Členem Klubu lovců letišť se může stát kdokoli s platnou pilotní licencí, kdo se připojí do projektu  a splní jeho pravidla. Aby bylo členství v Klubu a tedy účast v projektu přístupné co největšímu počtu pilotů, stanovili jsme několik úrovní členství: 

 • Čekatel - při méně než 50 dosažených prvopřistáních 
 • Bronzový odznak za 50 dosažených prvopřistání
 • Stříbrný odznak za 100 dosažených prvopřistání 
 • Zlatý odznak za 250 dosažených prvopřistání 
 • Platinový odznak za 500 dosažených prvopřistání  
 • Diamantový odznak za 750 a více dosažených prvopřistání

K tomu pak budeme udělovat každoročně titul Lovec sezóny za nejvyšší počet prvopřistání v daném kalendářním roce.

Do počtu dosažených prvopřistání si můžete započítat všechna letiště, která máte zapsaná v letovém zápisníku, a to jakkoli daleko do minulosti. Podmínkou je pouze to, abyste je měli uvedena v zápisníku letů. Podrobná pravidla najdete zde

-fr-

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Pro piloty > Klub lovců letišť > Přidejte se k nám a staňte se členy Klubu Lovců letišť
Loading...

Klub lovců letišť

Loading...

Klub lovců letišť

.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 20.06.1937 se stalo...
20.06.1937
Tříčlenné posádce hrdiny SSSR Valerije Čkalova se jako první podařilo přeletět z Moskvy přes severní pól do USA. K letu použila letoun ANT-25 z kanceláře Andreje Tuploveva, zkonstruovaný ovšem Pavlem Suchojem.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »