CATC bude nabízet výcvik pilotům bezpilotních letadel

15.2.2017

CATC bude nabízet výcvik pilotům bezpilotních letadel

Czech Aviation Training Centre (CATC) a Primoco UAV od nynějška nabízejí výcvik pro profesionální posádky bezpilotního letounu Primoco UAV, model One 100 a One 150.

Primoco UAV

Letoun Primoco UAV odstartoval sériovou výrobu po dvouletém vývoji v únoru 2016. Jedná se o civilní bezpilotní letoun schopný létat zcela samostatně dle naprogramovaných letových plánů. Ke klíčovým vlastnostem letounu patří zejména jeho velikost, výdrž 10 hodin, dolet 1 500 km a plně automatický vzlet i přistání. Uplatnění tak nachází zejména v energetice, zemědělství, při ochraně hranic, pátrání a záchranářských činnostech.

Výcvikové středisko CATC, které se zabývá profesionálním výcvikem pilotů (například letounů B737, A320, ATR72, L410), jej nyní ve spolupráci s Primoco UAV zajistí i pro piloty bezpilotních letadel (UAV). "Jedná se o výcvik, který aktuálně přesahuje stávající právní předpisy, nicméně v horizontu několika let bude naprostou normou," tvrdí Ladislav Semetkovský z Primoco UAV SE a dodává: "Současné benevolentní předpisy se v blízké budoucnosti zásadně zpřísní, zejména v souvislosti s bezpečností a legislativní úpravou bezpilotních strojů." 

Výcvik pro modely One 100 a One 150 trvá 2 měsíce (160 výukových hodin) a zahrnuje teoretickou i praktickou přípravu pilota. "Z pohledu teoretické přípravy bude absolvent kurzu na úrovni výcviku pro získání licence soukromého pilota (Private Pilot Licence), v praktické části se naučí obsluhovat letoun ve všech fázích letu - od plně automatického vzletu a přistání, přes manuální obsluhu až po postupy v nouzových situacích,” popisuje výcvik Jan Janík, jednatel CATC. 

primocouav_2_resize0.jpg

Primoco UAV se řadí mezi největší civilní bezpilotní letadla se vzletovou hmotností až 150 kg. Jeho profesionální ovládání je tedy podle Ladislava Semetkovského naprosto nezbytné pro bezpečný a dlouhodobý provoz letounu, ale i pro ovládání přídavných zařízení, kterými letadlo disponuje. 

Výcvikové středisko CATC je dceřinou společností ŘLP ČR a poskytuje profesionální výcvikové služby společnostem jako ČSA, Travel Service, Alitalia a dalším. 

Czech Aviation Traning Centre

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > CATC bude nabízet výcvik pilotům bezpilotních letadel
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345