CATC bude nabízet výcvik pilotům bezpilotních letadel

15.2.2017

CATC bude nabízet výcvik pilotům bezpilotních letadel

Czech Aviation Training Centre (CATC) a Primoco UAV od nynějška nabízejí výcvik pro profesionální posádky bezpilotního letounu Primoco UAV, model One 100 a One 150.

Primoco UAV

Letoun Primoco UAV odstartoval sériovou výrobu po dvouletém vývoji v únoru 2016. Jedná se o civilní bezpilotní letoun schopný létat zcela samostatně dle naprogramovaných letových plánů. Ke klíčovým vlastnostem letounu patří zejména jeho velikost, výdrž 10 hodin, dolet 1 500 km a plně automatický vzlet i přistání. Uplatnění tak nachází zejména v energetice, zemědělství, při ochraně hranic, pátrání a záchranářských činnostech.

Výcvikové středisko CATC, které se zabývá profesionálním výcvikem pilotů (například letounů B737, A320, ATR72, L410), jej nyní ve spolupráci s Primoco UAV zajistí i pro piloty bezpilotních letadel (UAV). "Jedná se o výcvik, který aktuálně přesahuje stávající právní předpisy, nicméně v horizontu několika let bude naprostou normou," tvrdí Ladislav Semetkovský z Primoco UAV SE a dodává: "Současné benevolentní předpisy se v blízké budoucnosti zásadně zpřísní, zejména v souvislosti s bezpečností a legislativní úpravou bezpilotních strojů." 

Výcvik pro modely One 100 a One 150 trvá 2 měsíce (160 výukových hodin) a zahrnuje teoretickou i praktickou přípravu pilota. "Z pohledu teoretické přípravy bude absolvent kurzu na úrovni výcviku pro získání licence soukromého pilota (Private Pilot Licence), v praktické části se naučí obsluhovat letoun ve všech fázích letu - od plně automatického vzletu a přistání, přes manuální obsluhu až po postupy v nouzových situacích,” popisuje výcvik Jan Janík, jednatel CATC. 

primocouav_2_resize0.jpg

Primoco UAV se řadí mezi největší civilní bezpilotní letadla se vzletovou hmotností až 150 kg. Jeho profesionální ovládání je tedy podle Ladislava Semetkovského naprosto nezbytné pro bezpečný a dlouhodobý provoz letounu, ale i pro ovládání přídavných zařízení, kterými letadlo disponuje. 

Výcvikové středisko CATC je dceřinou společností ŘLP ČR a poskytuje profesionální výcvikové služby společnostem jako ČSA, Travel Service, Alitalia a dalším. 

Czech Aviation Traning Centre

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > CATC bude nabízet výcvik pilotům bezpilotních letadel
.

         Máme pro vás »

FR 2/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Dotisk knihy Svět z nebe:

Svět z nebe »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 04.03.1954 se stalo...
04.03.1954
Testovací pilot Tony LeVier provedl první vzlet s XF-104 (53-7786), prvním prototypem stíhacího Starfighteru.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456