První Češi v historii poletí o Gordon Bennettův pohár

3.8.2017

České balonové létání čeká mimořádná událost. První česká posádka v historii se totiž v září zúčastní slavného závodu o Pohár Gordona Bennetta. Flying Revue bude jako mediální partner u toho. 

Nestor českého balonového létání Jan Smrčka spolu s jeho kolegou Alešem Vašíčkem jako první soutěžící čeští vzduchoplavci budou v týdnu od 7. do 14. září 2017 (nejzazší možné datum startu) ve Fribourgu ve Švýcarsku netrpělivě čekat na příznivé meteorologické podmínky, aby mohli vzlétnout a splnit tak sen svůj i mnoha českých balonových letců. Ze švýcarského Fribourgu se startuje proto, jelikož vítězem loňského ročníku se stali Švýcaři Kurt Frieden a Pascal Witprächtiger a start v následujícím roce se vždy koná z území státu vítěze předchozího ročníku.


Jan Smrčka poletí o Pohár Gordona Bennetta

Gordon Bennetův pohár (Coupe Aéronautique Gordon Bennett) je nejstarší a nejuznávanější soutěží v balonovém létání na světě. První závod se uskutečnil 30. září 1906 v Paříži. Principem závodu je zdolat co nejdelší vzdálenost z místa startu bez mezipřistání. Nejdelší vzdálenost se podařilo dosáhnout v roce 2005 belgickému páru Bobu Berbenovi a Simeonsu Benoitovi. Letěli 92 hodin a 11 minut a uletěli vzdálenost 3 400,39 km.

Pomozte i vy

Pomoci historicky první české posádce, aby se mohla zúčastnit jako soutěžící slavného Poháru Gordona Bennetta, můžete i vy, pokud Jana Smrčku a Aleše Vaníčka podpoříte finančně na Startovači.cz.
Učinit tak můžete zde.

Z každé země mohou startovat maximálně tři posádky. Každá posádka je dvoučlenná a oba piloti musí být stejné národnosti. Posádky naplní své balony stejným objemem plynu a společně vzlétnou. Jejich cílem je uletět co nejdelší vzdálenost od startu bez mezipřistání. Pro let je také předepsána výbava, kterou musí mít každý balon hlavně z důvodu bezpečnosti. 

Flying Revue vám jako mediální partner posádky Smrčka-Vašíček nabídne obsáhlý informační servis jak během konání závodu (včetně trackingu české posádky na on-line mapě), tak před startem i po skončení závodu. Společně se tedy můžeme těšit na ojedinělou událost – vždyť jestli Red Bull Air Race je považováno za formuli 1 letecké akrobacie, Gordon Bennettův pohár je podobně vnímán ve světě balonového létání.

Podpořte start posádky Smrčka-Vašíček   Aby se česká posádka mohla vůbec na startu ocitnout, musí nejprve shromáždit nemalou finanční částku (zhruba 380 000 korun). Obrátila se tedy na fanoušky letectví a s jejich pomocí se pokusí vybrat zhruba třetinu této částky na Startovači.cz, aby se balon s českou posádkou mohl v září vznést k evropskému nebi. Podpořit české vzduchoplavce můžete zde. A že čeští fanoušci létání jsou velkorysí, svědčí i to, s jakou vervou podpořili - rovněž na Startovači.cz - projekt přesunu "naganského" Tu-154M z pražských Kbel do leteckého muzea v Kunovicích.  

„Závod startuje o půlnoci za úplňku. Pro každým tým hraje v tu chvíli jeho státní hymna a vlaje státní vlajka. I tohle je okamžik, pro který to celé děláme. A vy s námi v tu chvíli můžete být na palubě,“ vzkazuje fanouškům létání Jan Smrčka. 

Držíme palce, věříme, že druhý zářijový týden se balón s českou posádkou vznese k zapsání významné stopy do historie českého balonového létání. 

-fr-

logo_fr_transp.jpg

 

Flying Revue > Aktuality > Balónové létání > První Češi v historii poletí o Gordon Bennettův pohár
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 
.

Exkurze Blaník:


Prodlouženo

FR 3/2019: Už máte?

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 26.05.1874 se stalo...
26.05.1874
V Paříži se narodil anglicko-francouzský aviatik, letecký konstruktér a průkopník Henri Farman, bratr Maurice Farmana.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Plzeň-Letkov (LKPL) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345