Rafale pro Indii v polovičním počtu?

10.4.2015

Foto: Dassault Aviation
Foto: Dassault Aviation

Podle francouzských médií i zdrojů z Indie zřejmě indické letectvo nakoupí poloviční počet strojů Rafale, než původně zamýšlelo.

Podle francouzského listu Le Monde se podařilo dlouhotrvající obchodní jednání mezi společností Dassault Aviation a indickou vládou ohledně nákupu bojových strojů Rafale nakonec dotáhnout do zdárného konce. Zatímco v roce 2012 Indie oznámila záměr pořídit pro své letectvo 126 strojů Rafale, ještě před krátkou dobou označovala řada médií kontrakt za mrtvý. Hodně se spekulovalo o tom, že Indie nakonec zruší kontrakt ve prospěch nákupu ruské letecké techniky.

Zprávu z francouzského listu o nákupu polovičního počtu letounů Rafale potvrdil i zdroj z indického ministerstva zahraničních věcí. Očekává se, že kontrakt je jedním z témat rozhovorů mezi francouzským prezidentem Francoisem Hollandem a indickým ministerským předsedou Narendrou Modim, které od čtvrtka probíhají v Paříži.  

Flying Revue > Zprávy > Vojenské letectví > Rafale pro Indii v polovičním počtu?
.

         Máme pro vás »

FR 3/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 27.05.1955 se stalo...
27.05.1955
První let francouzského dopravního letounu Sud Aviation Caravelle (F-WHHH). První let trvající 41 minut provedla posádka ve složení Pierre Nadot (kapitán), André Moynot (první důstojník), Jean Avril (mechanik), André Préneron (radiotelegrafista) a Roger Beteille.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345