RBAR 2010 Předčasné finále na Lausitzringu

21.12.2014

Odvolání závodů v Budapešti a Lisabonu zaskočilo nejen fanoušky, ale i závodníky. O titulu muselo být rozhodnuto v jediném závodě, a to na trati, kde se dosud nikdy neletělo!

O letošním titulu šampióna série Red Bull Air Race měly původně rozhodnout tři závody konané na evropském kontinentě. Podle všeho se dal očekávat mohutný nápor Hannese Archa, který na svého rivala Paula Bonhomma ztrácel pouhých pět bodů. Vzhledem k tomu, že podle názoru mnohých má Arch k dispozici i nejrychlejší letadlo, dal se očekávat boj na ostří nože až do konce seriálu. Oznámení, že závody v Maďarsku a Portugalsku byly zrušeny, tak pro oba největší favority znamenalo, že o titul šampióna se utkají v jediném závodě.

Kvalifikace – Bonhomme s přehledem

Paul Bonhomme mohl nastoupit do závěrečného závodu sezóny s určitou převahou, neboť nemusel v závodě přímo porazit Archa. Musel však zaletět bezchybně a porazit pokud možno ostatní piloty. To na první pohled mohlo vypadat lehce, Nigela Lamba, Kirbyho Chamblisse či Matta Halla však nebylo možné podceňovat. Zkušený britský pilot si však s válkou nervů poradil výborně. Patřil mu nejrychlejší čas prvního tréninkového dne, a přestože páteční trénink vyšel lépe pro Archa, který do sobotní kvalifikace nastupoval s dosud nejlepším časem, samotný kvalifikační den ovládl britský pilot. Tím, kdo se totiž dopustil chyb, se stal Hannes Arch.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > ZÁŘÍ-ŘÍJEN 2010 > RBAR 2010 Předčasné finále na Lausitzringu
.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 08.04.1931 se stalo...
08.04.1931
Amelia Earhart vystoupala s vírníkem Pitcairn PA-18 do tehdy rekordní výšky 18 415 stop nad Willow Grove, blízko Philadelphie.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345