RBAR letos poprvé v Evropě

30.5.2015

RBAR letos poprvé v Evropě

První páteční trénink třídy Master Class v chorvatské Rovinji poznamenal Archův střet s pylonem.

Poněkud překvapivým výsledkem skončily zatím tréninky při letošním prvním závodě RBAR na evropské půdě. Nádherná scénická trať v chorvatské Rovinji viděla včera skvělý výkon Japonce Muroyi, který zhruba se na první pozici v žebříčku časů objevil zhruba v polovině tréninku. Nikdo z jeho soupeřů však už jeho čas vylapšit nedokázal, a tak může japonský pilot nastoupit k dnešnímu poslednímu tréninku a především ke kvalifikaci nastoupit se značnou sebedůvěrou.

Bleskovou reakci a velý kus pilotního umění předvedl Hannes Arch, který při průletu šikanou chyboval a narazil přímo do pylonu. Přestože po nárazu zůstala velká část tkaniny z počátku na Archově stroji, Raušan dokázal přejít okamžitě do bezpečnostního stoupavého letu a bez problémů se vrátit zpět na letiště.

Druhé místo zatím patří velmi konzistentnímu Mattu Hallovi, vyrovnaně létá i jediný vítěz obou letošních závodů Paul Bonhomme, který by v Chorvatsku rád dosáhnul cenného hattricku.

Martin Šonka znovu dokázal, že mu rychlost nechybí a zatím mu patří šestý nejrychlejší čas. V prvním čtvrtečním tréninku byl dokonce třetím nejrychlejším pilotem. Teď jen přetavit rychlost stroje a pilota v dobrý bodový zisk.

Stejně jako v loňském roce je i letos zásadním faktorem nárazový vítr, který částečně stál i za Archovým střetem s pylonem.

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > RBAR letos poprvé v Evropě
.

         Máme pro vás »

FR 5/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 27.09.1908 se stalo...
27.09.1908
Madam Therese Peltier provedla z letiště v Turínu let o délce 200 m. Tento let je neoficiálně pokládán za první sólo let provedený ženou.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »