RBAR: Velké finále ve Vegas

18.10.2015

Foto: Red Bull Photofiles
Foto: Red Bull Photofiles

Matt Hall nebo Paul Bonhomme? Hannes Arch nebo Martin Šonka? Ve hře je ve finále série RBAR v americkém Las Vegas hodně.

Kvalifikace pro finálový závod letošní sezóny, který rozhodne o pořadí na prvních třech místech šampionátu se odehrála v noci ze soboty na neděli našeho středoevropského času. Zatímco oba rivalové v boji o titul šampióna Hall a Bonhomme se přece jen hlídali a letěli obezřetně, svoje kvalifikační schopnosti prokázal opět Japonec Jošihide Muroya.

Martin Šonka se v neděli utká v souboji o třetí místo s Rakušanem Archem. Tomu se v kvalifikaci vedlo o něco lépe, zaletěl šestý nejrychlejší čas.  Martin Šonka zaznamenal osmý čas, což jej v zítřejším úvodním kole svede dohromady s domácím Kirby Chamblissem. 

Do kvalifikace nakonec nenastoupil loňský šampión Nigel Lamb. Při přistání v jednom z tréninkových letů si škrtnul vrtulí o zem a v době kvalifikace nebylo vůbec jasné, zda vůbec nastoupí do nedělního finále.

A jak jsou rozdány před finále v Las Vegas karty? Matt Hall potřebuje závod vyhrát vyhrát, ale i pak se stane šampiónem pouze tehdy, pokud Bonhomme nebude lepší než šestý. Ještě větší je však tlačenice v souboji o celkové třetí místo v šampionátu. Na ně si brousí zuby celkem pět pilotů, z nichž nejlepší výchozí pozici mají Rakušan Arch a náš Martin Šonka.

Velké finále začne v Las Vegas dnes ve 21.00 SELČ a závod bude možné sledovat živě na stránkách série. Držme našim pilotům palce!

Sledujte finále RBAR 2015 živě!

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > RBAR: Velké finále ve Vegas
.

         Máme pro vás »

FR 3/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 26.05.1874 se stalo...
26.05.1874
V Paříži se narodil anglicko-francouzský aviatik, letecký konstruktér a průkopník Henri Farman, bratr Maurice Farmana.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345