Thom Richard vítězem v Monastiru

9.6.2015

Thom Richard vítězem v Monastiru

Švédský pilot Thom Richard se stal vítězem prvního závodu série AirRace1 v Tuniském Monastiru.

První závod letošního pylonového šampionátu AirRace přilákal na letiště v Monastiru v Tunisku tisíce diváků. jeho vítězem se stal pilot Thom Richard, pravděpodobně známější coby dlouholetý účastník pylonových závodů v americkém Renu, kde vodí především v současné době jediný letuschopný závodní Mustang poháněný motorem Rolls Royce Griffon se jménem "Precious Metal".

V šampionátu AirRace1 však pilotuje jiný závodní speciál, "Hott Stuff" postavený podle předpisů třídy Formula 1. V neděli 7. června s ním protnul pomyslnou cílovou pásku finálového závodu po dosažení průměrné rychlosti 373 km/h. Richardova cesta k vítězství však byla trnitá, z sobotního rozletu musel odstoupit pro problémy s přehřáváním motoru, což znamenalo účast v nedělním semifinále. V něm dokázal překonat všechny své konkurenty a coby vítěz postoupil do finále. Tam svůj výkon dokázal zopakovat.

Oblíbenec místních fanoušků Jay Jones skončil ve finále na druhém místě, třetí si vylétal Američan Mike Mundell. "Stříbrný" finálový závod vyhrál Philip Goforth z USA před Justinem Philipsonem. Třetí skončil po problémech s motorem Des Hart.

Druhý závod letošní sezóny se letí 28. června v španělské Lleidě.

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Thom Richard vítězem v Monastiru
.

         Máme pro vás »

FR 5/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 24.09.1852 se stalo...
24.09.1852
V Paříži se do vzduchu vznesla první vzducholoď. Postavili ji Henri Giffard společně s Gabrielem Yonem. Vzducholoď byla opatřena parním strojem o výkonu asi 2,2 kW (3 k), pohánějícím třílistou vrtuli.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »