První ruský těžký bojový bezpilotní letoun má za sebou první vzlet

8.8.2019

Minulou sobotu absolvoval první vzlet těžký bojový bezpilotní letoun Suchoj Su-70 Ochotnik (Lovec). Vzlet i následný let a přistání proběhly podle sdělení ruského ministerstva obrany bez problémů. Ruská strana následně zveřejnila video z prvního vzletu.


První vzlet těžkého bojového bezpilotního letounu Suchoj Su-70 Ochotnik. Zdroj: MO Ruské federace

Jak můžete vidět ve videu, letoun řízený ze země operátorem provedl během dvaceti minut několik obletů letiště a poté úspěšně přistál. Let se konal "na jednom z testovacích letišť ruského ministerstva obrany" - bližší informace ministerstvo neposkytlo.

Su-70 využívá konstrukci létajícího křídla bez svislých ocasních ploch, technické parametry zatím ruská strana nezveřejnila, svými rozměry se ale blíží  stíhacímu letounu Su-57. Ochotnik je kratší, ale má větší rozpětí. Ruské zdroje uvádějí délku 14 metrů a rozpětí 19 metrů.

Vzletová hmotnost Ochotnika se odhaduje na 20-25 tun, do vnitřních šachet pojme dron výzbroj o hmotnosti až 2 tuny, vybaven má být také systémy pro vedení radioelektronického boje. 

Rychlost letounu by se měla pohybovat v rozpětí 1000 až 1400 km/h, letoun disponuje pohonnou jednotkou AL-31F a je vybaven přídavným spalováním, které mu umožňuje krátkodobě dosáhnout nadzvukové rychlosti. Dolet by měl být kolem 5 000 km. Dron spadá do kategorie stealth, měl by tedy být obtížně zjistitelný pro radarové systémy protivníka. 

Bezpilotní letoun Su-70 Ochotnik by měl být určen k ničení nepřátelských cílů tam, kde je užití útočných letounů s lidskou posádkou riskantní. Očekává se, že Ochotnik by měl působit v koordinaci s už zmíněným pilotovaným Su-57 a to tak, Su-57 bude doprovázet několik Su-70, které budou operovat v předsunutých pozicích a posádka Su-57 je bude moci dálkově ovládat. 

Letové testy by měly probíhat minimálně jeden rok, o zařazení do výzbroje ruských vzdušných sil zatím není rozhodnuto.

Ruská armáda je dosud vyzbrojena pouze malými průzkumnými bezpilotními letoun jako je Eleron-3, který váží asi 3,5 kg, Orlan-10 o hmotnosti 14 kg, jenž je schopen nést 5 kg dalšího vybavení. Nejtěžší drony, které jsou v současné době v Rusku v provozu, jsou Forpost (licencovaná kopie izraelského dronu Searcher 2) s maximální vzletovou hmotností 500 kg. Pro export nabízí Rusko průzkumný robot Orion-E, jehož hmotnost je asi 1 tuna.

-fr-

logo_fr_transp.jpghugijeofvúdcihjoio.jpg 

Flying Revue > Aktuality > Všechny články > První ruský těžký bojový bezpilotní letoun má za sebou první vzlet
.

Kurz VFR zahraniční lety


Všechny kurzy a exkurze FR zde. 

Novinka: L-410

Novinka: Hloubkaři


Pod palbou hloubkařů - novinka v e-shopu.

Soutěž:Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 21.10.1923 se stalo...
21.10.1923
Vzlétl první letoun slavného ruského konstruktéra Andreje Nikolajeviče Tupoleva. Projekt stroje s typovým označením ANT-1 vznikl ve své původní podobě již roku 1911, dokončen byl však ve své modernizované podobě až o 12 let později.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345