Ryanair bude od října v Praze bázovat 2 letadla. Létat s nimi bude do Říma a Milána

6.4.2016

Ryanair bude od října v Praze bázovat 2 letadla. Létat s nimi bude do Říma a Milána

Největší evropský letecký dopravce Ryanair bude od letošního zimního letového řádu bázovat dvě ze svých 183 letadel B 737-800 na Letišti Václava Havla Praha. Bude s nimi odsud denně létat do Říma a Milána. 

„Jsme rádi, že můžeme oznámit naše rozhodnutí mít od 30. října 2016 v Praze svou první českou bázi pro dvě letadla a dvě nová pravidelná spojení do Milána a Říma," uvedl ve středu Kenny Jacobs, ředitel prodeje a marketingu společnosti Ryanair.

Ryanair v Praze

Od zimního letového řádu 2016/17
- 2 bázovaná letadla (investice cca 200 mil. USD)
- 2 nové linky: Milán/Bergamo (denně) a Řím/Ciampino (denně)
- Zůstává spojení do Bruselu/Charleroi (9x týdně), Dublinu (denně) a Londýna/Stanstedu (2x denně)
- Celkem přes 40 letů týdně - Předpoklad 625 000 cestujících ročně

Nové linky by měly podle Jacobse navýšit celkový počet cestujících přepravených Ryanairem z/do Prahy až na 625 tisíc ročně. Lowcostová aerolinka údajně hodlá kvůli bázování letadel v Praze investovat 200 milionů dolarů. Rozhodnutí je podle ní součástí plánů expanze do České republiky a dál na východ se zaměřením jak na obchodní cestující, tak na turisty. Ryanair z Prahy už létá do Bruselu, Londýna a Dublinu. Celkem letadla s logem aerolinky létají z/do Prahy 40krát týdně. Ryanair slibuje v rámci programu „Always Getting Better“ více spojení, nové aplikace, interiéry kabin letadel a nové uniformy posádek.

U příležitosti otevření báze v Praze nabízí společnost až do 11. dubna levnější letenky pro lety v květnu a červnu. "Místa se určitě rychle vyprodají, proto by se zájemci měli rychle zalogovat na www.ryanair.com a předejít tomu, že se na ně nedostane,“ upozorňuje Jacobs.

Společnost patří mezi 5 největších leteckých dopravců na Letišti Václava Havla. „Záměr otevření dalších dvou nových spojení do Říma a Milána potvrzuje pokračující zájem zahraničních turistů o cesty do Prahy i pozitivní trend nárůstu podílu českých cestujících na Letišti Václava Havla Praha," uvedl při této příležitosti Jiří Vyskoč, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha.

-fr-

Zdroj: Ryanair

Foto: Ryanair

 

 

 

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Ryanair bude od října v Praze bázovat 2 letadla. Létat s nimi bude do Říma a Milána
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 15.07.1933 se stalo...
15.07.1933
Willey Post odstartoval z newyorského letiště Floyd Bennet Field s hornoplošníkem Lockheed Vega k sólo obletu Zeměkoule.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »