Seriál Rallye Aéropostale - Svět z nebe

27.12.2020

Staňte se součástí této zajímavé expedice a užijte si 4 videa, mapující Rallye Aéropostale. Také mnoho fotografií z této akce, máte možnost najít na našem Instagramovém účtu a nebo v sekci Expedice.

1. Dnes Gibraltar i drsné pobřeží Sahary

Letecká společnost Aéropostale se stala ikonou rozvoje letecké dopravy ve dvacátých letech minulého století. K její slávě pomohlo i to, že u ní létal a pracoval také spisovatel Antoine de Saint Exupéry. K připomenutí slávy Aéropostale, je každoročně pořádána letecká rallye na trase Toulouse – Saint Louis (některé ročníky končí v Dakaru) v Senegalu. Této rallye se v roce 2017 spolu s dalšími 25 posádkami z mnoha zemí poprvé zúčastnila také posádka česká, vyslaná leteckým časopisem Flying Revue. Na tomto, prvním videu z rallye Aéropostale 2017 uvidíte let z Malagy kolem Gibraltaru a španělské exklávy v Africe jménem Ceuta, přes marocký Tetouán až nad drsné pobřeží Sahary.

1.jpg

banner_do_clanku_fr_special_b_meteo.jpg

2. Start z pouštní dráhy Tarfaya a let přes část Sahary

V tomto videu uvidíte vzlet z písečné dráhy Tarfaya během letecké Rallye Aéropostale 2017 a také zdejší španělskou pevnost, která sloužila ve dvacátých letech jako technická stanice společnosti Aéropostale. Zde se střídaly posádky dálkových leteckých spojů z Toulouse ve Francii do Saint Louis v Senegalu a také se tu opravovala letadla. Vedoucím stanice byl v letech 1927 - 1928 Antoine de Saint Exupéry, který zde napsal svou první knihu Pošta na jih. Uvidíte i jeden z mnoha lodních vraků, které lemují pobřeží Sahary a budete sledovat přistání v Laayoune, hlavním městě vlastně neexistujícího státu Západní Afrika. Pobaví vás i komická situace i po přistání, kdy bylo potřeba při příchodu policistů k letadlu tajně sundat kameru zavěšenou pod křídlem.

2.jpg

3. Z Laayoune do cíle Rallye Aéropostale: Saint Louis v Senegalu

Po dvouhodinové pauze v Laayoune, kde jsme přistáli na minulém videu, jsme pokračovali asi 500 km podél pobřeží Sahary do města Dakhla. Odsud pak další den už na nejdelší úsek celé rallye do 1000 km vzdáleného otočného bodu Saint Louis v Senegalu. Cestou jsme asi hodinu prolétávali písečnou bouří a na konci jsme podle automapy hledali trochu nervózně cílové letiště. Letecké mapy k dispozici žádné nebyly. V hotelu De La Poste v Saint Louis, kde jsme strávili dvě noci, bývalo hlavní ředitelství společnosti Aéropostale a zde také odpočívaly posádky jejích letadel. Pobyt tady byl proto pro piloty Rallye Aérpostale trochu svátkem.

3.jpg

4. Stovky kilometrů nízkého letu nad prázdnými plážemi Mauritánie a pobřežím Sahary

Rallye Aéropostale 2017 oficiálně skončila v Saint Louis v Senegalu. Všechna soutěžní letadla se pak vracela zpět do Evropy po trase Saint Louis-Dakhla-TanTan – Marrakéš – Tangier – Toulouse. Na tomto videu uvidíte tu nejzajímavější část návratu do Evropy: Odlet ze Saint Louis, přelet hranice mezi Senegalem a Mauritánií, nízký let nad krásnými plážemi Mauritánie zářícími bílým pískem, chudé rybářské vesničky i kočovníky ve 4WD autech a mohutné vlny u pobřeží. Zažijete také nízký průlet nad písečnou přistávací dráhou v Cap Juby/Tarfaya a přistání na letišti TanTan v Maroku. Tímto videem prezentace z Rallye Aéropostale končí a již nyní máte možnost na TV Seznam obdivovat z letadla zimní Alpy.

4.jpg

kniha_eozn.jpg

banner_knizni_edice_640x200_2.jpg

Flying Revue > Expedice > Aéropostale 2017 > Seriál Rallye Aéropostale - Svět z nebe
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

DIRECT FLY: 

          

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 29.02.2000 se stalo...
29.02.2000
První vzlet ruského stíhacího stroje MiG-35.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »