Pozemní testy v programu S-97 RAIDER™ započaly

8.2.2015

Pozemní testy v programu S-97 RAIDER™ započaly

Společnost Sikorsky Aircraft Corp. oznámila zahájení pozemních testů prvního prototypu svého programu perspektivního ozbrojeného průzkumného vrtulníku S-97 RAIDER™.

Cílem programu je vyvinout vrtulník, který by výraznou měrou překonával současné vojenské vrtulníky ve všech podstatných ohledech včetně rychlosti, manévrovatelnosti, doletu a schopnosti operovat za vysokých okolních teplot, či ve vysokých nadmořských výškách.

  Zoom gallery

V této fázi testů bude společnost poprvé testovat společně všechny systémy prvních dvou prototypů. Během prvních testů bude vrtulník připoután k zemi a zkoušky se soustředí především na ověření správné činnosti pohonného systému, ovládání rotoru a ověření funkce dalších ovládacích prvků stroje.

 s-97-raider-3_web.jpg 

Vrtulník S-97 RAIDER™ je postaven převážně z kompozitních materiálů a má podle zatím zveřejněných údajů prázdnou hmotnost 4,9 t a předpokládanou maximální rychlost vyšší než 400 km/h. Disponuje koaxiálním rotorovým systémem s dvěma čtyřlistými rotory nad sebou a šestilistou tlačnou vrtulí na konci ocasu. Do budoucna se počítá s širokou paletou různé výzbroje a vybavením nejmodernějšími průzkumnými systémy. S-97 RAIDER™ by měl u amerických ozbrojených sil nahrazovat především vrtulníky OH-58D Kiowa Warrior.

Flying Revue > Články > Vojenské letectví > Pozemní testy v programu S-97 RAIDER™ započaly
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 14.06.2013 se stalo...
14.06.2013
První let Airbusu A350 XWB (F-WXWB) z letiště Toulouse–Blagnac Airport.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »