Skvělá zpráva pro VFR piloty, kteří si chtějí vyzkoušet letmé přistání na letišti Praha Ruzyně

3.12.2021

Díky velmi vstřícnému přístup vedení Letiště Praha a.s. a Řízení letového provozu ČR s. p. můžeme nyní všem VFR pilotům – čtenářům časopisu a webu Flying Revue s radostí nabídnout možnost provést letmé přistání na dráze 30 letiště Praha.

Let mohou uskutečnit piloti s odpovídající licencí samostatně. Kterýkoliv pilot si pak může letmé přistání vyzkoušet v doprovodu instruktora na palubě letadla.

drha_08_-_30_a_m°rno_vpravo_taxiway_p.png

Během projednávání podmínek a postupu, jak možnost letmého přistání na LKPR VFR pilotům zajistit jsme ve spolupráci s vedením obou zúčastněných firem došli k těmto principům: 

Letmá přistání na základě této iniciativy si piloti rezervují prostřednictvím mailu zaslanému na adresu:  . V mailové zprávě uvede zájemce tyto údaje:

  • Jméno a příjmení PIC
  • Imatrikulace a typ letadla
  • Požadované datum letu
  • Plánovaný čas příletu na bod Sierra
  • Fakturační údaje na koho vystavit daňový doklad

Pro letmá přistání v rámci této aktivity bude využívána výlučně dráha 12/30 ve směru 30 s tím, že dotek dráhy bude uskutečněn v první třetině dráhy 30 a následná levá stoupavá zatáčka musí být provedena tak, že nedojde k přeletění křižovatky RWY 30 a TWY P. 

S ohledem na kapacitní vytížení i plánovanou údržbu dráhového systému, je možné letmá přistání v rámci této aktivity realizovat v období od 8. 12. 2021 –  do 25. 3. 2022 každou sobotu v době od 13.00 – 15.00 místního času s tím, že odsouhlasená kapacita je v daném časovém oknu dvou hodin celkem 5 letmých přistání. 

Celková cena 700.- Kč včetně DPH za jedno VFR letmé přistání (550.- Kč přistávací poplatek, 150.- Kč organizační/rezervační náklady) letadla do 5700 kg bude uhrazena během lhůty splatnosti na základě faktury zaslané ze strany Galileo Training s.r.o/Flying Revue. Žádné další poplatky nebudou pro tato letmá přistání žádnou ze stran vybírány a Flying Revue/Galileo Training zajistí vyrovnání přistávacích poplatků s firmou Letiště Praha a.s.

banner_knihy_vanoce_2021_640x200_2_883.jpg

Rezervace budou vytvářeny pro jednotlivé sobotní termíny s tím, že je třeba rezervaci vytvořit nejpozději do 16.00 místního času v pátek před zamýšleným letem. Pokud by z jakýchkoliv důvodů nebylo možné let uskutečnit, je možné si následně vyžádat přesun rezervace na jiný, pozdější termín. O takovéto skutečnosti musí ale pilot zaslat informaci na  do 72 hodin od času plánovaného, ale neuskutečněného letu. Pozdější požadavky na změny nebude možné akceptovat.

pzibl°ßen°_na_drhu_24.png

Společně s e-mailem potvrzujícím rezervaci, který budeme pilotům zasílat, dostane každý zájemce o letém přistání také podrobné provozní a komunikační instrukce i příslušný výňatek z AIP s doplňkový informacemi. 

Letmá přistání v rámci této aktivity budou principiálně probíhat takto:

  • Vstup do CTR přes bod body Sierra nebo Echo
  • Navázání spojení s APP Praha nejpozději 3´minuty před vstupem do CTR - konkrétní pracoviště dle aktuální informace ATIS. 
  • Předání údajů o letu a žádosti o „touch and go“ - letmé přistání na RWY30 s dodržením postupu pro zkrácené přistání.

Věříme, že možnost vyzkoušet si letmé přistání včetně související komunikace dá VFR pilotům příležitost zlepšit svoje pilotní i komunikační schopnosti a návyky a tím i bezpečnost provozu. 

Pokud máte k této unikátní příležitosti jakékoliv dotazy, pište je prosím na adresu  , kam můžete i zasílat své požadavky na rezervace. 

 

Váš tým Flying Revue

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Skvělá zpráva pro VFR piloty, kteří si chtějí vyzkoušet letmé přistání na letišti Praha Ruzyně
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 

          

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 05.03.1936 se stalo...
05.03.1936
Kpt. Joseph "Mutt" Summers provedl první let s prototypem Spitfiru (K5054) z letiště Eastleigh Aerodrome.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »