Slovensko

slovenská-vlajka.jpg 

Poslední revize 15. 1. 2019

Základní informace:

Vstup:  Slovensko je součástí Schengenu, k příletu/odletu je možné využít kterékoliv letiště.
FPL: Pro lety do/z ČR, Polska a Německa není potřeba podávat FPL. Pro všechny ostatní mezinárodní lety je nutné FPL podat. Stejně je nutné podávat FPL pro lety zahrnující řízené prostory.
ULL: Je potřeba mít souhlas k provozu ULL v letovém prostoru Slovenska. Žádosti musí obsahovat: období na které je povolení vyžadováno, osvědčení o registraci, osvědčení letové způsobilosti, povolení radiostanice, doklad o pojištění, pilotní průkaz pilota a jeho zdravotní osvědčení.
Žádosti se posílají na e-mail: ; .
FAX: +421 (0)2 4342 0331.
Je třeba žádat minimálně dva pracovní dny před plánovaným provozem. 

Internetové zdroje informací:

Aktivace prostorů SR www.vvzs.mil.sk...vzdusneho-priestoru - web velitelství vzdušných sil SR, na kterém jsou denně uveřejňovány AUP/UUP informace s aktuální situací v aktivaci omezených prostorů na Slovensku. 
METEO SR www.shmu.sk – sekce letecké meteorologie Slovenského hydrometeorologického ústavu. Najdete zde předpovědi pro Slovensko i mnoho evropských měst, radarové animace, družicové snímky a další informace. 
AIP SR/Notamy aim.lps.sk  – zde po registraci získáte přístup k eAIP SR, leteckým mapám i k integrovanému souboru leteckých informací včetně aktivovaných prostorů
Sdělení LIS SR: Letecká informačná služba SR oznamuje, že s účinnosťou od 28 FEB 2019 spúšťa do prevádzky webovú aplikáciu VFR manuál (VFRM). Zároveň ruší III. zväzok AIP SR, obsahujúci VFR letiská.
VFRM je webová mapová aplikácia, ktorá v grafickej forme poskytuje vybrané letecké informácie z AIP SR a informácie o VFR letiskách vo FIR BRATISLAVA. 
Na používanie VFRM bude potrebná registrácia, ktorej cieľom je zabezpečenie súhlasu používateľa s podmienkami používania VFRM.
VFRM bude dostupný na webovej stránke www.lps.sk/aim a v systéme integrovaného brífingu IBAF www.lps.sk/ibaf
Letiště: Bratislava  www.bts.aero
Košice www.airportkosice.sk

Zajímavé publikace:

Máte tip? Rádi ho zveřejníme. 
Slovensko
.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 06.04.1909 se stalo...
06.04.1909
V Buoy ve Francii vzlétl první letoun zkonstruovaný kompletně Henri Farmanem. Stroj označovaný jako Farman III, nebo někdy též Farman HF1, se stal prvním letounem využívajícím pro příčné řízení křidélek umístěných na odtokové hraně na konci křídla.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345