Slovo šéfredaktora

15.2.2018

FR 2/2018 - Slovo šéfredaktora  Milí čtenáři a přátelé letectví, konec zimy věstí blížící se začátek letecké sezóny. Než se vznesete do oblak fyzicky, vstupte do světa křídel společně s námi alespoň virtuálně - máme pro vás druhé letošní číslo časopisu Flying Revue. 

Letošní rok by měl být pro všechny příznivce letectví rokem slavnostním. Oslavíme totiž 100 let od založení samostatného československého státu a tím i 100 let československého letectví.

Bude příležitost vzpomenout těch, kteří ať už svými leteckými konstrukcemi nebo leteckými výkony proslavili československé a od počátku roku 1993 pak samostatné české a slovenské letectví. Bude jistě čas vzpomenout i těch, kteří si vybrali letadlo za svou zbraň, kterou pozvedli v boji proti fašismu.

Zoom gallery

Ale nechtěli bychom jen vzpomínat, protože i v současné době je v naší republice nejen mnoho mimořádných techniků a konstruktérů, ale i sportovních, dopravních či vojenských pilotů. A v průběhu letošního roku bychom vám chtěli alespoň některé z nich přiblížit. 

V tomto čísle našeho časopisu tak naleznete například článek věnovaný leteckým konstrukcím Zdeňka Teplého, které v současné době završuje velmi povedená ultralehká replika legendárního Spitfiru.

Ale nezůstaneme jen na domácí scéně. Pokud se vám líbil v minulém čísle článek Jiřího Pruši a Miloše Dermiška z letecké rally Toulouse Saint-Louis konané na počest leteckých průkopníků Aéropostale, určitě vás zaujme i článek Marily Boutineau a Jiřího Pruši, který vám přiblíží historii Aéropostale, její nejznámější piloty a dopravní letadla. 

Zoom gallery

Pavel Valenta vás vezme letem světem kompozitových materiálů v leteckých konstrukcích, Lubor Obendrauf vám připomene příběh Boeingu 747SP, „malého Jumba“, v článku Jiřího Pruši se seznámíte s tím, jak se létá na Islandu a s Janem Čermákem překonáte Atlantický oceán v kabině Cirrusu SR 22 šesté generace. 

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue.

Váš Michal Beran, šéfredaktor časopisu FR

zahlavi_fcb_fr_2_2018_2.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 2/2018 > Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Akce na sluchátka BOSE!

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 03.08.1904 se stalo...
03.08.1904
Major Thomas Scott Baldwin předvedl v kalifornském Oaklandu první úspěšnou americkou vzducholoď "California Arrow".
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345