Video: Kanadští Snowbirds zvou do oblak

29.2.2016

Sen každého pilota, který točí své expedice kamerou připevněnou na letadle, realizovala na vůdčím letounu Canadair CT-114 Tutor kanadská akrobatická skupina Snowbirds. Nevšední zážitek při sledování jejich sestavy umocňují záběry z ovladatelné kamery. 


Kanadská akrobatická skupina The snowbirds zve do oblak.
Go-Pro kamera přimontovaná uvnitř doutníku vyrábějícího za letu kouř při startu zoomuje i mění úhel záběru. Za letu si pak můžeme vychutnávat pohled na celou letku za strojem, na němž je uchycena kamera. Snowbirds toto video natočili u města Comox na ostrově Vancouver, něco přes 300km od Rentonu, odkud se před několika týdny vznesl k prvnímu letu nový Boeing 737-8 MAX

Snowbirds jsou součástí kanadského vojenského letectva, které mají prostřednictvím letecké show prezentovat veřejnosti. Odkazují se na 431. bombardovací peruť, která se zrodila v roce 1942 v Británii. Podobně jako čeští piloti bojovali i jejich kanadští kolegové ve službách RAF za druhé světové války.

Zoom gallery

V lednu 1954 se tato squadrona přeměnila na akrobatickou, teprve od roku 1978 ale létá nepřetržitě jako 431 Air Demonstration Squadron. Známá je však spíše pod názvem Snowbirds.

V roce 2009 kanadská armáda jednala o koupi českých bitevníků L-159, protože letouny CT-114 atakovaly mez životnosti, podle dostupných informací se ale obchod neuskutečnil. 

-fr-

Foto: airliners.com, canadianflight.org. Video: Snowbirds

logo_fr_pod_clanky_sede0.jpg

Flying Revue > Zprávy > Videa > Video: Kanadští Snowbirds zvou do oblak
.

         Máme pro vás »

FR 3/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

9. ročník Firmových Oscarů

9. ročník Firmových Oscarů »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 20.06.1937 se stalo...
20.06.1937
Tříčlenné posádce hrdiny SSSR Valerije Čkalova se jako první podařilo přeletět z Moskvy přes severní pól do USA. K letu použila letoun ANT-25 z kanceláře Andreje Tuploveva, zkonstruovaný ovšem Pavlem Suchojem.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456