Šonka chce po domácím titulu v akrobacii opanovat i RBAR. Po víkendovém závodu v Budapešti chce jít do čela

30.6.2017

Martin Šonka při závodě v BudapeštiMartin Šonka při závodě v Budapešti
Martin Šonka při závodě v Budapešti

V japonské Chibě Martin Šonka skončil po chybě třetí, ačkoli byl nejrychlejší z finálové čtyřky. V Budapešti se bude cítit jako doma, přijede mnoho českých fanoušků a tak se jim chce převést v nejlepším světle - na čele celkového pořadí by rád opět vystřídal Japonce Muroyu. 

Martine, před měsícem stáli na bedně hned dva čeští piloti - ty a Petr Kopfstein. Co mohou čeští fanoušci očekávat v Budapešti?

Vím, že sem přijede celý český fanklub, což znamená opravdu hodně lidí. Nemůžu se dočkat, až je v Budapešti přivítáme, závod tady je v našich končinách opravdu hodně populární. Pro nás je to jako závodit doma a chceme se tu předvést lépe než vloni, kdy jsem tu při prvním letu překročil limit G a byl jsem diskvalifikován. Zklamalo mě to nejen kvůli špatnému výsledku, ale i proto, že jsem nepotěšil fandy, kteří tu zůstali i přes silný déšť a my se jim za to naším výkonem neodměnili. To určitě chceme letos zlepšit.

Teaser nadcházejícího závodu v Budapešti. Zdroj: RBAR 

Jak vnímáš trať, která je pro rok 2017 změněná?

Nevypadá tak složitě, ale bude záležet na počasí, na větru. To je vždycky důležitý faktor, který věci ovlivňuje a dělá je ošidnými… Také jsme provedli úpravy na letadle a budeme sledovat, jestli nás posunou dál. Už se ale hlavně těším do trati a zvláště pak na místní řetězový most, který budeme podlétávat. Vloni to kvůli vysoké hladině Dunaje nešlo, letos by to mělo být v pohodě. To je vždycky speciální.

Když říkáš speciální, takový musel být i tvůj červen, ne? Nejdřív jsi vylétal bednu v Chibě...

Ano, Japonskem to neskončilo. Byl to velmi náročný závod, ale hned poté jsem cestoval do Ruska, poprvé v životě. Chtěl jsem využít příležitosti a zazávodit si v MotoSurf WorldCupu (mistrovská série na Jetsurfu). Bohužel tam byla docela zima, asi tak 15 stupňů a voda byla ještě studenější… Takže to byla celkem výzva, ale na druhou stranu mě to po psychické stránce dost osvěžilo a nakoplo na Budapešť. A fyzičku to rozhodně prověřilo také.

Čtěte také Mistry republiky v akrobatickém létání jsou Šonka, Kuthan, Tvrzník a Beneš

Pak jsem ještě závodil v republikovém mistrovství v akrobacii, kde jsem obhájil titul v kategorii Unlimited i přes svou velkou administrativní chybu hned na začátku šampionátu… Také jsem odlétal hodně air show a nesmím zapomenout ani na naše setkání s fanoušky, pro které jsme si vyhradili celý den a dorazilo jich opravdu mnoho. Je to jediná příležitost vidět závodní letadlo na domácí půdě a přišlo několik tisíc lidí. Musím říct, že nás to hrozně nakoplo a jsme všem za jejich podporu opravdu vděční. 

  

Trať závodu RBAR v Budapešti o prvním červencovém víkendu 2017. Zdroj: RBARZoom gallery
Trať závodu RBAR v Budapešti o prvním červencovém víkendu 2017. Zdroj: RBAR

Sledovat závod v Budapešti a fandit našim dvěma reprezentantům, Petru Kopfsteinovi a Martinu Šonkovi, můžete v přímém přenosu na www.redbullairrace.com nebo v neděli ze záznamu na ČT Sport od 22:50 hodin.

Zdroj: Team Sonka

Foto: Team Sonka, RBAR.com

logo_fr_transp.jpg

 

Flying Revue > Aktuality > Všeobecné letectví > Šonka chce po domácím titulu v akrobacii opanovat i RBAR. Po víkendovém závodu v Budapešti chce jít do čela
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
.

Pilotní legendy:

FR 1/2018: Už jsi četl?

Inzerce: 

..
12345

Živě z dráhy 06/24:

Novinka: Palubní desky

Inzerce

Reklama

Klíčenky pro piloty

Trička pro piloty

Speciál pro piloty:

Edice Flying Revue:  

..
12345

Kalendárium:

Dne 17.01.1963 se stalo...
17.01.1963
Experimentální raketoplán North American X15 A pilotovaný Joe Walkerem dosahuje výšky 82 600 m (271,000 feetů). Díky dosažené výšce letu se tak Walker stává oficiálně astronautem.
zavřít

Práce v letectví:

Předplatné:

..
1234

Přednášky, kurzy FR:

Knihy:

..
12

Naši partneři:

..
12345