Společnost Czech Airlines Technics zahájila stavbu lakovny letadel

4.6.2024

Společnost Czech Airlines Technics od podzimu rozšíří své služby o lakování letadel.

csat-lakovna.jpg

Stavba nové lakovny v Hangáru S na Letišti Václava Havla Praha byla zahájena v dubnu a dokončena by měla být v říjnu letošního roku. Dceřiná společnost Letiště Praha reaguje investicí ve výši 75 milionů na zvýšenou poptávku, přičemž do budoucna plánuje lakovat přibližně 25 letadel za rok.

„Tato nová služba nám umožní stát se takzvaným One stop shopem. Tedy místem, kde bude možné provést požadovanou údržbu a opatřit letadlo novým lakem bez nutnosti přeletu. Dosavadní absence lakovny nás znevýhodňovala při řadě výběrových řízení a jsme tak moc rádi, že tento deficit již brzy odstraníme a výrazně posílíme konkurenceschopnost Czech Airlines Technics na trhu. Lakování je samozřejmě velmi atraktivní především pro leasingové společnosti, které tuto službu ocení při předávkách letadel novým klientům, ale věřím, že zájem o služby lakovny budou mít také naši dlouholetí klienti,“ řekl Petr Doberský, předseda představenstva společnosti Czech Airlines Technics.

banner_300x100_predplatne_fr_01_12_2023.jpg

Hangár S o výměře 2100 metrů čtverečných byl otevřen v roce 2018 a doposud se využíval pro potřeby traťové údržby. V rámci přestavby na lakovnu bude do hangáru nainstalována především vzduchotechnika a další potřebné vybavení. Po dokončení přestavby bude následovat šestiměsíční zkušební provoz, během kterého příslušné úřady ověří bezpečnost celého provozu.

banner_fr_e_shop_do_clanku_01_2024.jpg

„Jsem rád, že se naší dceřiné společnosti daří. Czech Airlines Technics se v loňském roce poprvé od příchodu pandemie covid-19 vrátila do černých čísel, když vydělala 41 milionů korun. Věřím, že finanční zotavování společnosti bude pokračovat a spolu s novou lakovnou bude dobrým signálem pro potenciálního strategického partnera, kterého jsme začali hledat v loňském roce. V této souvislosti jsme obdrželi celou řadu nabídek, které nyní vyhodnocujeme,“ uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

banner_vfr_communication_z1_3_cz.png

V rámci hlavní údržbové sezony, která probíhá od října do května, se Czech Airlines Technics věnuje především zakázkám dlouhodobých klientů, kterými jsou letecké společnosti Transavia, Austrian Airlines a Finnair. V roce 2023 společnost realizovala pro všechny své zákazníky celkem 76 revizí těžké údržby na letadlech typu B737, B737 MAX, A320 Family i A321neo. Především mimo hlavní sezonu se pak věnuje zakázkám leasingových společností.

Zdroj: Tisková zpráva Letiště Praha, a. s.

Flying Revue > Články > Letecká výroba > Společnost Czech Airlines Technics zahájila stavbu lakovny letadel
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 24.06.1934 se stalo...
24.06.1934
První let létajícího člunu Supermarine Stranraer.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »